Son Dakika Haberler

BOĞAZİÇİ EYALETLER İMAMLARI TUTUKLANDI

BOĞAZİÇİ EYALETLER İMAMLARI TUTUKLANDI
Okunma : 99 views Yorum Yap

img_8180-feto
İstanbul’da FETÖ /PDY’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda örgütün “Boğaziçi Eyalet” İmamları gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun talimatı ile Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda FETÖ’nün “Boğaziçi Eyalet Bölgesi” olarak belirlediği Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane ilçeleri sorumluları hakkında gözaltı ve arama işlemi gerçekleştirildi.
18 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA
“Terör Örgütü üyesi olmak” suçlaması çerçevesinde İstanbul merkezli 11 farklı ilde gerçekleştirilen operasyonda, aralarında Muzaffer Taşkın’ın da bulunduğu 18 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş adreslerinde arama gerçekleştirildi. İl dışı ve il içinden alınan şüpheliler Sarıyer’deki çeşitli emniyet birimlerine getirildi.
1 DOLAR BULUNDU
Arama işlemleri sırasında birçok dijital malzeme, Bank Asya’ya ait dökümanlar, Fethullah Gülen’in kitapları, FETÖ’nün simgesi 1 dolarlar ve çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Şüphelilerden Muzaffer Taşkın’ın oğlunun Astsubay olarak TSK’da görev yaptığı belirtildi. FETÖ ablalarının da gözaltına alındığı isimlerin örgütün Boğaziçi Eyalet Bölgesi’nde görev yapan sorumlu imamlar oldukları kaydedildi.
İSTANBUL’U 4 EYALETE AYIRMIŞLAR
Savcılığın çalışması sırasında örgütün İstanbul yapılanmasını; Anadolu Eyaleti, Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti ve Boğaziçi Eyaleti şeklinde sınıflandırdığı belirlendi. Bu eyaletlere ilçelerin bağlı olduğu, örneğin Boğaziçi Eyaleti’ne bağlı 5 ilçenin bulunduğu tespit edildi.