Son Dakika Haberler

Boğazın Sultanları Sponsor Arıyor

Boğazın Sultanları Sponsor Arıyor
Okunma : 176 views Yorum Yap


18115_1Üç yıl üst üste şampiyon olarak Acıbadem Bayanlar voleybol liginde bir yıl geçiren Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol takımı “Boğazın Sultanları”  bu yıl başarılarına bir yenisini daha katmak istiyor.

Geçen yılın sayı kralı ve popülaritesi ile ligin tartışmasın gündemine oturan Yamia Ortiz’ li kadro Ceren Kestirengöz ve Yamia Ortiz’in sakatlıkları üst üste gelince üst sıralardan orta sıralara gerilemek zorunda kaldı.

Ceren’in Yeşilyurt’a ve Yamia Ortiz’in iyileşmemesi ile Boğazın Sultanları yeni bir kadro kurmak zorunda kaldı.

Kadrosunu üç Ukrayna lı milli oyuncu ile güçlendirmesi, Genç milli oyunculardan oluşan 2013-2014 kadrosu ligde yine başarılara imza atacak, Cansu Çetin’in milli takım kampından dönmesi ile takım çok farklı çalışmalara imza atıyor.

Süpriz ise Yamia Ortiz’in takımla birlikte zaman zaman idmanlara katıldığı ve devre arasından sonra takımda yer alabileceği müjdesi veriliyor.

BOĞAZIN SULTANLARI SPONSOR ARIYOR.

Bu yıl yeni Sponsor arayışlarına girişen Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol takımı, görüşmelerinin sürdüğünü henüz liglerin başlamasına bir ay gibi zaman olduğunu ve nihai kararlarını vereceklerini belirtiyorlar. Almış olduğumuz bilgi ise eski sponsor Windows ‘ile de görüşmelere devam ediliyor.

BOĞAZIN SULTANLARI SOSYAL PROJE BAŞARIMIZDIR.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2009 yerel seçimleri ile iktidara geldik ve ilk olarak sosyal çalışma projesi kapsamında bir Voleybol takımı kurduk. Kızlarımız ve Kulüp Yönetimimiz işi çok daha profesyonel hale getirdiler, dört yıl önce kurulan bir kulübüz ve ilk defa Şampiyon olmadan bir sezon geçirdik, Bugün 1. Ligde oluşumuz bizim için hayaldi. Böyle bir başarı dahi beklemiyorduk. 1. Ligde Avrupa Şampiyonları ile oynuyoruz, Dünya Şampiyonları ile oynuyoruz. Sadece Sarıyer Belediyesinin bir sosyal çalışma projesi, bugün Türkiye genelinde yayıldı. Artık Sarıyer Belediyesini ve Boğazın Sultanları olarak anılan takımımıza sahip çıkıyoruz. Buradan dönmek bize yakışmaz. “

sukru_123245Başkan Şükrü Genç, Siyasi olarak yapılan çalışmalar ile  Yerel Belediye anlayışımızı profesyonel belediyecilik anlayışı ile bütünleştirdik, Projelerin başarılı olması gurur veriyor, Bizim durumumuz  bugün daha büyük sorumluluklar getiriyor.  Ülkemizde gelişen ekonomik sorunlar, Şirketlerin istikrarı, Voleybola değer katmaları Sponsor olmaları sevindirici, Bugün mevcut Belediye Bütçesi ile daha fazla başarı beklemek zor. Elbette başarılı olmak istiyoruz, iyi araştırmalar yaparak almış olduğumuz Voleybolcularımız la bunu fark ediyorsunuz. Lakin, Sarıyer Belediyesi Yeni atılımlara ve başarılara imza atması için mutlaka Sponsor arayışındadır. Arayışımız sürmektedir. Zor kazanılan başarılarımız var, destekleyecek ve sahip çıkacak Voleybol sporuna gönül vermiş şirketlere ihtiyacımız var, kapılarımız herkese açık, Biraz daha yukarılarda olmak istiyoruz, Başarıya alıştık, biraz Avrupa görmek istiyoruz.

Son yıllarda şirketlerin destek vermeye başladığı Voleybol Türkiye de hızla gelişirken Dünyanın en büyük 5. Voleybol ligine sahip, kulüpler ve Federasyonla 400 milyon lira bir bütçeye ulaşıldı.

Voleybolda hızlı büyüyen ülkeler sıralamasında, Brezilya, Rusya, Azerbeycan, İtalya ve Türkiye geliyor.

BARIŞ KUPASINDA BAŞARILI

1.      Martı Goldencup’da 3. Olan Boğazın Sultanları, Çanakalede düzenlenen BARIŞ KUPASI’da iki galibiyetle iyi performans sergiledi.

İlk gün Çanakkale Belediyesini   “23-25, 27-25, 20-25, 18-25” setlerle 3-1 yenen Sarıyer Belediyesi. ikinci günde Balıkesir Belediyesini “11-25, 27-25, 20-25, 21-25” setlerle yenen Sarıyer Belediyesi maçı 1-3 kazandı.

Boğazın Sultanları Son maçını “CSM BUCURESTİ” ile oyanayacak.

Sultanlar lige her geçen gün başarılı bir şekilde hazırlanıyor. 1-Martı Goldencup’ta idmansız ve iki günlük idman yapmış olan yeni transferlerle maçlara çıkan ve sadece Beşiktaşı’ı yenen Boğazın Sultanları, sürekli idman ve turnuvalarla maç eksiğini gideriyor.

aliergencSarıyer Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Ali Ergenç,

Bu yıl daha başarılı bir kadro kurduk, oyuncularımızın milli takımda oluşu ve kadronun ilk defa tam olarak hazır olması ile uyum sorununu giderdik. Güçlü bir takımımız var ve bu yıl ligde daha başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz dedi.

Bu yıl biraz daha başarılı olmamız lazım, ligde ikinci yılımız ve bir iki basamak daha yukarılarda olmamaız gerekiyor.

Külübümüz çok düşük bir bütçe ile ligi götürüyor, sporcu yatırımlarımız var. çok başarılı alt yapımız var, bu yıl şampiyon olmuş gençler geliyor, geleceğimizi planlıyoruz, Kısa vade diye düşündük ama uzun bir yolculuğa çıktık. bu başarıların devamı içim Spronsor desteği mutlaka olması lazım, Amatör olarak bir yere kadar gidebiliyorsunuz. oysa başarıyı yakaladık ve üst sıralar, yeni bir bütçe ve sponsor halledersek, ismimizi biraz daha fazla duyuracak ve daha başarılı sonuçlar elde edilecektir.