Son Dakika Haberler

Bu ailenin en büyük özelliği sevgidir

Bu ailenin en büyük özelliği sevgidir
Okunma : 93 views Yorum Yap

onurakin_2Sarıyer Belediyesi Ramazan eğlenceleri kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Onur Akın ve besteci Mehmet Gümüş kendilerini dinlemeye gelen Sarıyerlilere unutulmaz bir halk müziği konseri verdiler. İstinye Tersane alanını dolduran gencinden yaşlısına yüzlerce vatandaş, Akın ve Gümüş’ün seslendirdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Barış, huzur ve hoşgörü alanında kurulan dev sahneye ilk olarak birçok sanatçıya verdiği bestelerle adından sıkça söz ettiren Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Gümüş çıktı. Sarıyerliler, başka sanatçılardan dinlemeye alışık oldukları türküleri seslendiren Gümüş’ü ayakta alkışladılar.
Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Onur Akın, Gezi olayları sonrasında yazdığı Haziran türküsü ile sahneye çıktı. Yaklaşık bir saat sahnede kalan ve yıllardır dillerden dillere yayılan, ismiyle bütünleşen türkülerini seslendiren Onur Akın, ölüm yıldönümünde Kazım Koyuncu’yu andı.
“Biz kocaman bir aileyiz”
Sarıyerlilere doyumsuz bir halk müziği konseri veren Mehmet Gümüş ve Onur Akın’a çiçeklerini takdim eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaptığı konuşmada gencinden yaşlısına tüm Sarıyerlilerin bir ailenin ferdi olduklarını belirtti. Ramazan eğlencelerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür eden Başkan Genç, “Biz, Sarıyer’de temelinde sevgi olan çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin en büyük özelliği sevgidir. Bu konserde biraraya gelen sizler, birbirine gönül bağıyla bağlanan bir ailenin üyeleri olarak buradasınız. Buranın barış, sevgi ve hoşgörü alanı olmasına sizler vesile oldunuz. 7’den 70’e herkes burada. Onun için çok minnettarım. Çok uzun yollar yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.
Bitlis Ahlatlı olan Onur Akın’ı hemşerileri de yalnız bırakmadı. “Ahlat’ın Onuru Sarıyer’e Hoşgeldin” pankartı asan AHLATİSDER adına Sarıyer Belediyesi eski başkan yardımcısı Adnan Ayber’de çiçek takdim etti.
635709690603079981 635709690733964820 adanaybe1