Son Dakika Haberler

BU MECLİSİN KÜRSÜSÜNÜ HALKTA YANA KULLANMAK GEREKİR

BU MECLİSİN KÜRSÜSÜNÜ HALKTA YANA KULLANMAK GEREKİR
Okunma : 84 views Yorum Yap

CHP Grubu adına Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Şubat ayı ikinci oturumunda Rumeli Hisarı ve kazım Karabekir İslah İmar planlarının sunum olarak gerçekleştirdi. Planlar oy birliği ile geçti.

Olaylı pazartesi oturumunda sözlü sataşmaların yaşanması ve yerel ve ulusal basında videoların tüm olayları detaylı olarak göstermesi sonucunda Cuma oturumu için güvenlik arttırıldı, oturma düzeni değiştirildi.

İNSANLAR DİLİNE SAHİP OLDUĞU KADAR ELİNE’DE SAHİP OLACAKLAR

CHP Grup Başkanı Vekili Gökan Zeybek Kürsüden : Şubat ayı 2. meclisimizde Kazım Karabekir Mahallesi ve Rumeli Hisarı mahallesi İmar İslah Planları ile ilgili yurttaşlarımızda buraya geldi meclisimizi ziyaret etmelerini de dolayı hoş geldiniz diyorum.

AKP Grup Başkanı Nurettin Çelik : Gökhan Bey küfürlerinizi de alacakmısınız geri, bir özür dileyecekmisiniz grubumuzdan.

AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay : Özür demi talep etmeyelim,

İBB MECLİSİNDE SEYİRCİ 10 KİŞİ, SARIYER’DE 500 KİŞİ

Gökan Zeybek : Bugün burada çok değerli Sarıyer Halkı geçtiğimiz Ocak ayında Emirgan mahallesi ile ilgili meclisimizden oy birliği ile geçmiş olan plan kararları ile ilgili Şubat ayının ilk oturumunda meclis toplantımızda 2 mahalleden çok sayıda insanımızda meclisimizi ziyaret ettiler, Bu salon gerçekten Hüseyin Başkan söylediği gibi İstanbul’un hiçbir meclisinde bu ölçekte katıldığı meclis toplantısı yapılmıyor.

İBB Meclisinin 8 yıldır üyesiyim İBB meclisinde izleyicilere ayrılmış olan koltuk sayısı 10 o nedenle meclislerimizde bazen istenmeyen olaylar olur, istenmeyen sözler söylenir,

AKP Meclis Üyesi Selçuk Bozkır : Genel de sizden.

Gökhan Zeybek : İnsanlar diline sahip olduğu gibi eline de olacaklar, o nedenle de eline koluna sahip olmayı da beraberce başarmamız gerekir, bu meclisin kürsüsünü halkan yana sorunların çözümü konusunda kullanmak gerekir diyorum.

CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek mahalle haritaları üzerinden sunumunu gerçekleştirdi.

“Boğazın kendine özgü bir yasası var diyerek Üsküdar, Beykoz, Beşiktaş ve Sarıyer de ön görünüm ve geri görünüm de vermiş olduğu yasal haktır.2015 yılında meclisimizden bir karar geçirmiştik oy birliği ile, daha sonra 2016 da mahalle dernek ve kooperatiflerimizin de buradan hepsine şükranlarımı sunuyorum, mahallerde oluşmuş olan bu demokratik yapılanmada bütün mahallelerin katılımı ile gerçekleşen bu sürecin Hukuki açıdan işleyişine katkı sağladığını görüyorum. Hukuk fakültelerinin en büyüğü olan İstanbul da en çok öğrencisi bulunan İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinin ana bilim dalının bizim planlarımıza ilişkin olarak vermiş olduğu mütala’nın da olumlu olması gerçekten meclisimizi ve komisyonumuzun da bu yönde karar alması çok rahatlatmıştır.”

BU PLANIN ÇÖKMESİNE ASLA İZİN VERMEYİZ

“Bu plan çökmez bu planın çökmesine alsa izin vermeyiz, CHP Grubu olarak bu planlama sürecinde bize destek veren Üniversite öğretim üyelerine, Başta gecekondu mahallelerimizdeki kooperatif ve derneklerin üyelerine tüm mahallemizdeki yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ondan daha önemlisi kendi geleceğine sahip çıkan, çocuklarının geleceğine sahip çıkan siz değerli Sarıyer halkına çok teşekkür ediyorum.”

Bu planla birlikte mülkiyet meselesinin çözülmesi konusunda çok önemli bir mesafeyi de kat etmiş olacağız, önümüzdeki süreç yine el biriliği ve iş birliği ile toplam bir dayanışma içinde sürdüreceğimiz bir süreç olacaktır.