Son Dakika Haberler

Bugün Partiye Üye Olup, Yarın Millet Vekili Olunmamalı.

Bugün Partiye Üye Olup, Yarın Millet Vekili Olunmamalı.
Okunma : 118 views Yorum Yap

Karayacin

CHP İstanbul İI Başkanı Murat Karayalçın, Türkiye’de yasaların uygulanmadığını belirterek “Aynı şeyi parti hukukunda da görüyoruz. Tüzükte düzenlemeler var ama bunları uygulayamıyoruz, uygulamıyoruz” dedi.

CHP İstanbul İI Başkanı Murat Karayalçın, Yurt gazetesinden Mustafa Kul’a röportaj verdi.

CHP İstanbul’da bazı partililerin görevlerini yerine getirmediğini ifade eden Karayalçın, “Aslında Türkiye genelinde çok temel bir sorunumuz var. Bunu trafikte de, imarda da. özgürlükler konusunda da görüyoruz. Türkiye’de yasalar umursanmıyor, yasalar uygulanmıyor. Yasa var, ne yapılması gerektiği yazılmış, ama uygulamıyoruz. umursamıyoruz bile. Aynı şeyi parti hukukunda da görüyoruz. Tüzükte, düzenlemeler var ama bunları uygulayamıyoruz, uygulamıyoruz. Uygulanabilir bir parti hukukuna sahip olmamız gerekiyor” dedi.

“BUGÜN PARTİYE ÜYE OLUP YARIN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLUNABİLMELİ Mİ?”

1 Kasım seçimlerinde aday olması beklenen ancak listelerden yer almayan CHP’li Karayalçın, milletvekili adaylarının belirlenmesine ilişkin ise şunları söyledi:

“Bugün partiye üye olup yarın milletvekili adayı olunabilmeli mi? Bunu kabul etmeli miyiz? Milletvekili adaylarına eğitim için, etkinlikler için, aidat için bir not versek de, ‘Puanın şu kadarına çıkan aday olabilir’ desek, daha iyi olmaz mı? Bir nevi performans ölçütleri, başarım ölçütleri olabilse, milletvekilliği için şu kadar puan, il başkanlığına aday olmak için şu kadar puan, mahalle temsilciliği için şu kadar puan desek. Kıdemi, eğitimi, parti içi disiplini hepsini harmanlayan bir sistemi işletsek daha iyi olmaz mı diye düşünüyoruz