Son Dakika Haberler

BUGÜNE KADAR DOĞRU YAPILMIŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM YOK

BUGÜNE KADAR DOĞRU YAPILMIŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM YOK
Okunma : 39 views Yorum Yap

haberturk-1
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Herkesin dikkatini çeken gözde bir yerde eşit paylaşımım olmazsa olmazındayız, Gecekondu bölgelerinde dernekler var. 2981 yasanın gereği mülkiyet probleminin çözülmesi konusunda meclis kararlarımız var,bunların devam etmesi halinde mülkiyet problemi de çözülecektir, dönüşüm sağlanacaktır.
 
YAŞAM ALANLARI İLE BARIŞ İÇİNDE HAYAT
Şuan kentsel dönüşüm olgusu, üç gecekonduyu yık, bir tane blok yerleştir değil. böyle bir dönüşümden söz etmiyoruz, olması gereken donatı alanları ile beraber, toplumun hep bir arada yaşayabileceği ortak kullanabileceği alanlarda dahil olmak üzere olmasını istiyoruz. İnsanların barış içinde yaşayacağı, birlik ve beraberlik içinde bir arada olacağı, sonunun nereye gideceği belli olmayan gökdelenler ile değil, yaşam alanları ile birlikte, her türlü çevre yapıları ile beraber oluşturarak bir  kentsel dönüşüm..
 
BUGÜNE KADAR DOĞRU YAPILMIŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM YOK
Bu güne kadar bir tane doğru yapılan kentsel dönüşüm yok, bunu yapmadığınız taktirde, İngiltere gelişmiş toplum ama en ufak bir sıkıntıda şehrin çeperlerinden şehrin merkezi basılıyor, dikkat ediniz yağmalamaya dönüşüyor. Biz belediye olarak yetkimiz dahilinde hazırlıklarımızın tamamını bitirdik.2009 dan itibaren hazırlıklarımızı yaptık, alt yapısını tamamladık,envanteri çıkardık, Büyükşehirle tartışıyoruz ama bunun acilen yapılması lazım.
haberturk-1
2003 PLANLARINDA CİDDİ SIKINTILAR VAR
Bölgenin imar planları 2003 yılında hazırlanmıştı, onaylanmıştı,  planlarda ciddi sıkıntılar var,şuan bunları değiştiriyoruz buna yetikimiz var, daha önce yapılmış hatalarıda gidererek yapmaya çalışıyoruz.
 
İnsanların Sarıyer de olmaları ve yaşamaları değecek bunun için çalışıyoruz, sadece binalar değil, yaşam alanları olacak, sanat ve kültür olacak,alt yapıları ile beraber hazırlanması gerekir.
 
DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MERKEZİ MASLAK
Maslak planları geçti, çevre düzenlemeleri de belirli bir noktaya geliyor, bu alanlarda Dünya  ticaret merkezi olduğu kaçınılmaz, Tünel projeleri var, şehrin trafiğini alta almak, metro hatlarını çoğaltmak gibi Büyükşehir’inde hazırlamakta olduğu projeler var. Jandarma  komutanlığı altından  bir tünel projesi var, bunun yapılması halinde Zekeriyaköy, köyler bölgesinde araç trafiğinde rahatlama olacak.
 
İŞGALLERİ KALDIRDIK
Maslakta Dünya ticaretine ve ekonomisine katkı sunacak yaşamları kolaylaştırmak adına Belediyelere ne düşüyorsa yerel yönetim olarak bunun çabası içindeyiz, Yaşamı organize etmeye ve kolaylaştırmaya çalışıyoruz, işgalleri kaldırdık, yolları açıyoruz. Denizi yeteri kadar kullanamıyoruz, içinden deniz geçen bir başka dünya şehri yok, bundan yeterli anlamda yararlanamıyoruz.