Son Dakika Haberler

"Mecbur Kaldı" Bülent Arınç "Bırakıyorum"

"Mecbur Kaldı" Bülent Arınç "Bırakıyorum"
Okunma : 130 views Yorum Yap

Bulent_arincAKP’de başbakanla ters düşen ve yapılan açıklamalarla iç çekişmelere yol açan Erdoğan ve Bülent Arınç dialoğunda kaybeden Bülent Arınç oldu.

BIRAKIYORUM

Başbakan ile Diyarbakır’a gidecek olan Arınç dönüşte siyaseti bırakacağını açıkladı.

Bülent Arınç gazetecilere yaptığı açıklamada “Aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum.” diyerek siyaseti bırakacağı mesajını verdi.

Arınç, Barzani ve Şivan Perwer’in dahil olduğu Diyarbakır gezisi için“Başbakan’ın daveti üzerine katılacağı”nı belirtti.

Siyaseti bırakarak ailesiyle daha çok ilgilenmek istediğini ifade eden Arınç, görevi bırakarak siyasette gençleşmeye ve yenileşmeye hizmet etmek istediğini söyledi.

Arınç sözleri şöyle:

“Şu anda küstüğüm kimse yok. Bir defa uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. 3-4 yıldan bu yana her çıktığım TV programında 3 dönemi olumlu karşıladığımı, siyasi aktif harekete son vermek gerektiğini söylemiştim. Bütün siyasetçiler için geçerli. Benden başka söyleyen olmadı. Her siyasetçinin aktif siyasete son vermesi ya da ara vermesi gerekiyor. Çocuklarımıza ya da torunlarımıza daha fazla zaman ayırmak mümkün olur. Ama sadece bu değil. Okuyup dinleneceğim.
Aktif siyaseti noktaladığımda onlarla daha fazla ilgilenmeye çalışacağız”