Son Dakika Haberler

Bülent Arınç’dan Tehlikeli Açıklamalar

Bülent Arınç’dan Tehlikeli Açıklamalar
Okunma : 87 views Yorum Yap

bulent-arinc-sariyertimes

POLİSLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM

“Bunu yapanlar karşılığını göreceklerdir. Bunun bir misilleme olduğu anlaşıldı. Bir terör örgütünün işlediği terör suçudur. Polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

ENTEGRE SINIR GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK

Arınç, toplantıda Milli Savunma Bakanının yaptığı sunumda sınıra fikizi güvenlik sistemi kurulması konusunun konuşulduğunu belirtti. Arınç, “Entegre sınır güvenlik sistemi kurulacak. Teknik bir konudur. Detay vermem mümkün değildir. Bu bir duvar örmek için değil, terörist geçişini engellemek için düşünülmüş bir sistemdir.”

“6 ayda 600 kişi gözaltına alındı, 102 kişi tutuklandı.”

İŞİD DÜNYANIN LANETLEDİĞİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Bülent Arınç IŞİD’le mücadele konusunda sorulan soru için, “IŞİD dünyanın lanetlediği bir terör örgütüdür. IŞİD ile mücadelede kararlıyız. IŞİD’in son dönemlerdeki faaliyetleri hala hareketli olduğunu göstermektedir” dedi.

Ayrıca Arınç, Türkiye’nin IŞİD’le mücadele konusunda kendi üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. ”

“Obama’nın özel olarak görevlendirdiği bir heyetle Ankara’da uzun bir görüşme yapılmış ve bir konsensus sağlanmıştır. Bundan sonra yapılacak eylemlerle ilgili ortak bir karar alınmıştır.”

 

“KOALİSYON” HALKIMIZIN TAKDİRİNE KARŞI DURMAYIZ

“Dünkü yaptığımız görüşmede, koalisyon görüşmeleri konusunda bilgiler verdiler. Seçim sonuçları açıklandığından itibaren, pozitif bir çalışma yürüttüğümüzü görebilirsiniz. Bizim bu çalışmalarımız siyasi partiler tarafından güzel karşılanmıştır. Milletimizin bize verdiği mesaj açıkça bellidir, “Size 20 milletvekili eksik verdik. O yüzden gidip başka bir partiyle hükümet kuracaksınız” demişlerdir. Biz halkımızın takdirine karşı durmayız.”

“Bundan sonra CHP ile yapılacak görüşmenin aşaması şudur, Birkaç arkadaşı daha ilave ederek, önümüzdeki pazartesiden itibaren Haluk Koç ile görüşme yapılacak.”

“Son yaşadığımız olaylar itibariyle, aldığımız kararlar var ve hükümetimiz görev başındadır. Çok önemli kararların alınması için çok kısa süre gerekebilir bu sebeple yeni hükümetin acilen kurulması gerekebilir. Kollarını sıvamış bir hükümete Türkiye’nin ihtiyacı vardır. Umarım hayırlı bir sonuç alırız.”

CHP BÖYLE BİR TEKLİFİN OLMAYACAĞINI BİLİYOR

“Suruç’taki patlamayla ilgili ulusal yas ilan edilmemiştir. CHP bu işin olmayacağını bilerek böyle bir teklite bulunmuştur.”

“Demirtaş, tatilde bulunan Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırıyor. Böyle bir toplantının faydalı olacağını düşünmüyoruz. Demirtaş’a ricada bulunmak istiyorum, Başbakanımızın yaptığı çağrı tüm bunları kapsıyor gelsin bu çağrıya kulak versin.”

“Hükümet yeni dönemde çözüm süreci rasyonel şekilde ele almalıdır. Kamu güvenliğinde sıkıntı olması halinde sürecin yürümesi mümkün değildir.”

“Polis Kültür Merkezi’nde ikinci bir arama yapmak istedi, izin verilmedi.”

“Kültür Merkezi’ndeki güvenlik kameraları 10 aydır çalışmıyordu. Ölenlerin içinde ne belediyeden ne de HDP’den bir yönetici var.”