Son Dakika Haberler

"Bunlara Oy Verdiniz" Belediye Başkanı Halife Seçilmesini İstedi

"Bunlara Oy Verdiniz" Belediye Başkanı Halife Seçilmesini İstedi
Okunma : 13 views Yorum Yap

HalifeistediKimlere o verdiniz, Türkiye de karanlık güçler atamanıza gerek yok, Çevrenize bakın yeter, oy atarken kimlere oy veriyorsunuz, Dünya görüşleri nedir. Ülkenin geleceği ile ilgili nasıl düşünceleri var. 21yüzyılda nasıl bir insan şekli ile karşı karşıyasınız ve Dünya ya nasıl hükmedeceksiniz.
Bugün Türkiye de Oy veren vatandaşların aslında kendi geleceklerininde farkında olmadan o attıklarını görüyoruz.
Gazetecileronline haberine göre, Sakarya’nın Erenler ilçesi belediye başkanı Cavit Öztürk Müslümanların başına halife seçilmesi istedi. Öztürk, liberal gazetecilerden Cengiz Çandar’a da ağır hakarette bulundu.
Öztürk, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaştığı iletilerle Mısır’daki katliama tepki gösterilmediğini ileri sürerek, Gezi Parkı eylemcilerine ateş püskürdü. Öztürk, ardından liberal gazetecilerden Cengiz Çandar için ise “cengiz candar denilen yaratıga sormak lazım öyle bir temizlikte burada istermi ALLAH ın lanetli mahluğu Firavun soyu köpek” iletisini paylaştı.
Sözcü’nün haberine göre ise AKP’li başkan Hristiyanlarla Müslümanlarının karşılaştırarak “Hristiyanların başında Papa bulunurken Müslümanların başında bir dini lider bulunmaması benim gücüme gidiyor” dedi.
AKP Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Evet Hristiyanların başında Papa bulunurken Müslümanların başında bir dini lider bulunmaması benim gücüme gidiyor. Dünyadaki İslam alimleri toplanıp bir halife seçmeli. Bu hangi ülkeden olur bilmem. Halife Pakistan’dan olur, Türkiye’den olur veya bir başka İslam ülkesinden seçilir. İlla devlet başkanı olması gerekmez. Tüm Müslümanları temsil edecek nitelikte olmalı. Hıristiyanların dini lideri papa Hıristiyanların basında ya bizim biz Müslümanların dini lideri Halifemiz nerede?” ifadelerini kullandı.