Son Dakika Haberler

Bunları vebali çok büyük

Bunları vebali çok büyük
Okunma : 116 views Yorum Yap

imageCHP Sözcüsü Haluk Koç, bugün yapmış olduğu basın açıklamasında 4 bakan için bunların vebali sanıldığından çok büyük olduğu belirtmek istiyorum,

Pazartesi günü Meclis’te milletle saklanbaç oynayarak adeta 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk görüşmesi yapıldı.
Sayın Cemil çiçek artık siyasi tavuırlarınızın sözde tarafsızlığınızın üzerine çıktığını üzülerek görüyoruz. Televizyon yayının engellenmesi milletin tanıklığından korkmak, mevcut sansürün Meclis Başkanı ile sürdürülmesinden başka bir şey değildir.
Çiçek aldığı sansür talimatını yerine geçiren kişi konumuna gelmiştir. Demokrasi hak hukuk adillik gibi kavramları kullanması Cemil çiçek’in artık beyhudedir. TBMM başkanlığı iktidar amigoluğu koltuğu değildir. O koltuk bir protokol koltuğu değildir. Hele hele bir protokol maskotluğu koltuğu hiç değildir.
Eski bakanlar haklarındaki iddialar karşısında gülünç gerekçeler üretme yarışına girmişlerdir. Acınacak mazeret gösterisi yaptılar. “Ben hacca da gitmiştim” gibi sözler sarfetmişlerdir. Bunlar münafıkların siyasette kullandıkları sözcüklerdir. Neden kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.
Yargı düzenlemesi hakim savcı düzenlemeleri sizin tiribünlerden.
Saatçi bakan ahlakı eskimiş bir bakan. Yeterince maskara oldunuz konuştukça batıyorsunuz.
Bu komisyon bir ibret komisyonu olacaktır. Yüce Divan’da yargılamaya red oyu veren her AKP’li bu iddiaların suç ortağı konumuna düşmüş olacaktır.

“İNSANLARIN GÖZÜNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR”

Eski bakanlardan bir tanesi mecliste herkesin gözünün içine bak baka yalan konuşabiliyor.Bu saati gazete gördüm çok beğendim yanımda şu şu kişiler vardı diye açıklama yaptı. Firmadan yanıt geldi, biz asla gazeteye ilan vermeyiz diye. Bir başka açıklama daha geldi. Garanti belgesi üzerinde isim yazmaz diye. Bu yalanlar insanların gözünün içine baka baka söyleniyor.Yeterince maskara oldunuz. İktidar parmağıyla aklanacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz.

“BUNLARIN VEBALİ SANILDIĞINDAN DAHA BÜYÜK”

Yeterince maskara oldunuz debelendikçe batıyorsunuz. Kurulan komisyon sadece soruşturma komisyonu olarak görev yapmıyor herkesin odağında olan bir komisyon. CHP bu komisyonda grubuna düşen 4 üyesiyle beraber titiz bir çalışma yapacaklarına inanıyorum. İran’da bütün mal varlığı alınan bir örnek var bizde ise Zarraf gibi bizdeki türk bayrağı önünde önemli iş adamı rolünde. Siyaset uluslararası ilişkiler bu tarz şantrajlarla işleniyorsa ağır bir töğret altına girmiş demektir. Gözleri doymayanlar bulundukları yerleri zenginleşme aracı olarak bulanlar, sadece kendilerini değil ülkeyide zarara sokuyorlar. Bu kişilerin vebali sanıldığından çok daha büyüktür. algı operasyonları yaratarak, gerçekleri örterek bir yere varamazlar.

“HERKES HADDİNİ BİLSİN”

Yeniden yargılanmanın önünün açılması için hala bir adım atılmıyor. Yargı nedir gözü bağlı elinde terziyi tutan genç bir kız rölündedir. Haksızlığa uğrayan insanlar birer birer ölüyorlar, hapishanedeler. Ne hükümetin ne de adalet bakanlığın attığı bir adım yok. Bu mahkemelerde verilen kararların kesinleşen hükümlerin yargıya taşınmasını talep ettik. Haddini aşan bir savcı hala konuşmaya devam ediyor. Haddini aşan küstah yanıtlar vermeye çalışıyor. Herkes haddini bilsin. Başbakanın speküle ettiği konu Dersim katliamı ve CHP’yi suçlama vs. Açık söylüyorum CHP tüm belgelerin açıkması için talepte bulundu. Daha yeni Uludere’de vur emrinin kendinin verdiği belli oldu, Sivas Katliamında 38 kişinin katilleri için kılını kıpırdatmadı.
3 yıldır eli kolu bağlı olmayan bir Cemil Çicek. CHP daha öncede başkanımız açıkladı, medyada tartışılması gereken niteliklerdir. Demokrasiden yana olmalı, şaibeli olmamalı, herkesin cumhurbaşkanı diyebileceği kimliği taşımalı, kavgacı değil, ödün vermeyen bir kişi olmalı bunları ifade ettik. Herkes CHP adayını merak ediyor. Bizimde istişarelerimiz oluyor. Söylediğim profil halinde olmalıdır.