Son Dakika Haberler

BÜYÜK USTAYI MEZARIN BAŞINDA ANIYORUZ

BÜYÜK USTAYI MEZARIN BAŞINDA ANIYORUZ
Okunma : 92 views Yorum Yap

SİYASAL DİK DURUŞUN SİMGESİ BAŞKAN ALİ YILMAZ

Siyasal yozlaşmaya karşı dik duruşun, yöneten – yönetilen ilişkisindeki değişime siyasal yapının işleyişindeki yapılaşmaya farklılaşmaya bağlı olarak siyasal ahlak ve siyasal kavramları bugün değişmiş ve içerik olarak genişlemiştir. Siyaset, propaganda ve inandırma yönetemlerinin yoğun olarak kullanıldığı bir alan olmuştur.

Yozlaşmanın hüküm sürdüğü bu yıllarda onurlu siyasetin omurgasını oluşturan insanlardan biri olarak dimdik ayakta duran ve ilçesinde büyük mücadeleler veren ve gelecek nesil için bir çok genç insan yetiştirmiş ve bu gençler Sarıyer ilçe siyaseti ve Ulusal siyasette önemli görevler almışlardır. Siyasetin önder  başkanlarından olan Ali Yılmaz görev yaptığı döneminde CHP Sarıyer ilçesinin kendi binasına kavuşmasını sağlamış, CHP’nin kendine ait tapulu ilçe Başkanlık binasına sahip olmasını sağlayarak gelecek nesilleri ve ilçe başkanlarını  bugün nağmerde muhtaç etmemiştir.

Sarıyer İlçesinin en önemli duayenlerinden eski ilçe Başkanı Ali Yılmaz 5 Haziran günü mezarı başında anılacaktır. 57 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sarıyer siyasetinde CHP’nin unutulmaz, onursal ilçe başkanı Ali Yılmaz 5 Haziran Perşembe günü saat 1116.00 da Kilyos Mezarlığı’nda bulunan kabristanı başında Ali Yılmaz için anma töreni yapılacak.

ALİ YILMAZ KİMDİR?
Sosyal ve siyasi yaşamda Büyükdere için önemli çalışmalar veren, mücadele adamı ve 1980 öncesi CHP’de çeşitli görevlerde bulunan Ali Yılmaz ayrıca 1970’li yıllarda bir dönem DİSK Genel İş Sekreterliği görevinde de bulundu. DİSK davasından yargılanıp 42 ay hapis cezasına çarptırılan Ali Yılmaz onurlu hayatına birçok mücadeleyi sığdırmıştı. Ali Yılmaz 1991 yılında SHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve daha sonra İl Yöneticiliği görevinde de bulundu..

Geleneksel olarak her yıl 5 Haziranda  yaptığımz Eski İlçe Başkanımız Ali Yılmaz’ın anma etkinliği saat 16.00 da mezarı başında gerçekleşecek ve anı gecesi ramazanda sonra ki bir tarihte her zaman olduğu gibi aynı mekanda anılar ve söyleyişi etkinliği ile yaşatılacaktır.