Son Dakika Haberler

BÜYÜKDERELİLER MUHTEŞEM BALODA BİRARAYA GELDİ

BÜYÜKDERELİLER MUHTEŞEM BALODA BİRARAYA GELDİ
Okunma : 142 views Yorum Yap

Buyukdereliler
Büyükdere Çevre Kültür ve Güzelleştirme Derneği geleneksel balosunu Rize Vakfında gerçekleştirdi.başkan Fikret Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri başarılı bir balo gerçekleştirdiler.
Her yıl düzenlenen muhteşem balo’da eski Büyükdereliler ve dernek üyeleri bir araya gelerek anı tazeliyor, geçmişten günümüze uzanan, tarih içinde yerlerini alan aileler,bir araya geliyorlar, İstanbul’da en fazla kilisenin olduğu, bugün sayılı rum ve ermeni ailelerin yaşadığı mahalle, tarihi yapısı ile derin izler bırakıyor.
Dernek balosunda, Yönetim kurulu üyeleri, bu yıl yaşayan eski öğretmenlerine plaketler verdiler, Büyükdereli öğretmenlerden Remide Çolakoğlu, Nurhayat Anakök,Gülseren Toksöz’e plaketleri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından verildi.
Dernek üyelerinden eski Bütükdereli CHP Meclis Üyesi ilkokul öğretmenine plaket verirken duygusal anlar yaşandı.
Geleneksel olarak devam eden balo çekilişi yapıldı, Çekilişi gerçekleştiren CHP ilçe Başkanı Mehmet Deniz 140 nolu bilet Televizyon kazandı açıklaması ile kongre de  Muhalif olan Ahmet Kadık ailesine sürpriz yaptı. Gecenin espirisi  ise, Mehmet Deniz  her zaman olduğu gibi cemiyet gecelerinde yapmış olduğu çekilişlerle muhaliflerine  hediye  kazandırmaya devam etti.
Baloya CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Meclis Başkan vekili  Hüseyin Çoşkun, İBB CHP Grup Sözcüsü Meclis Üyesi  Ali Rıza Yılmaz, Hayrettin Dereli, Salih Akıncı, Mustafa Balcı katıldılar.
image image image image image image