Son Dakika Haberler

C.Özbalta. Şükrü Genç Yanlış Operasyon yapmıştır

C.Özbalta. Şükrü Genç Yanlış Operasyon yapmıştır
Okunma : 45 views Yorum Yap


cemilozbaltaBelediye başkanı Sayın Şükrü Genç  yapmış olduğu operasyon tamamen yanlış ve haksız kişilere yapılmış olup bu operasyonun neden yapıldığını kamu oyuna açıklamalıdır.

Ocak – Mart ayları arasında yapmış olduğumuz denetim esnasında  belediye yolsuzluk ve usulsüzlüğüne rastlayamadığımız  nadir başkanlıklardan biriydi.

Belediye başkanını yapmış olduğu bu operasyon yapılış itibari ile hem çok çirkin hem de bir yöneticiye yakışmayacak tarzda bir hareket olmuştur. Söz konusu Şükrü Genç olunca buna da şaşmamak gerekir.

Bir Belediye başkanı, görevden alacağı kişileri veya müdürleri  önceden hizmetleri için teşekkür eder ve görevden alır.

Sanki, başkanlık dan bir şey kaçırıyorlar ve yolsuzluk operasyonu yapılıyor gibi, emekli polisleri devlet dairesine gönderip de odalar işgal edilmez. Bu hem ahlakı değil hem de etik değildir. Bir insan yıllarca beraber çalıştığı bir mesai arkadaşını görevden alırken, güvenlik elamanlarına onu ezdirmez.

Belediye de denetim yaptığımız süreçte Başkan Yrd. Gülperi Özdemir hanimin biriminde herhangi bir usulsüzlük ve kamuyu zarar uğratma olayına rastlayamamışız. Onca yolsuzluğa bulaşmış ve kamuyu zarar uğratmış başkan Yrd. Ve müdürlükler varken, Gülperi Özdemir ve  Gelirler müdürü Metin Gülseren görevden alınmasının altında başka bir şeyler olduğu kanısı kamu oyuna hasıl olmuştur.

Sayın başkan öncelikle kendisine bağlı müdürlükleri sorgulaması ve görevden alması gerektiğine kamuoyu beklemektedir.  Eğer kendine bağlı müdürlükleri sorgulayamıyorsa CHP’liler ve Sarıyer halkı bunu sorgulaması gerektiğine inanıyorum.

Belediye Başkanı Şükrü Genç in raporda yaptıkları  usulsüzlükleri  üstü kapalı olarak belirttiğimiz ancak kamu oyunca tahmin edilen müdürlükler ve başkan yardımcılarına sahip çıkması ve onları görevde tutması bizlerin aklına başka düşünceler getirmektedir.

Bu operasyondan kamu oyundan anlaması gereken netice şudur:  Başkan muhtemelen ikinci kez adaylığını koyamayacaktır. Yandaş ve kendine yakın mütahhitlerin parasını önceden ödemek için bu kısa dönem de gelirleri kendine bağlayıp ödeme önceliğini yandaş iş verenlerden yana kullanıp, diğer iş verenler ne yaparsa yapsın harekatıdır.

Belediyenin şu an ki mevcut yapısı iflasın eşiğindedir. Sarıyer’in olası bir Ak Parti Belediye başkanlığı yandaş iş veren alacaklarını zora sokacağı ve yapılmamış işlerin para ödemelerinin ödenmeyeceği endişesi içinde yapılmış bir operasyondan başka bir şey değildir.

Son zamanlarda belediyeden alacağı olanların aylarca yıllarca ödeme alamadığını duyuyoruz. Ancak yandaş hiçbir taşeronun belediyeye ne hikmetse alacağı kalmamıştır.

Bütün bu bilgiler ışığında görevini kötüye kullananların görevde kalması ve görevini laiki  ile  yapanların görevden alınmasının  hesabını Sarıyer halkı başkana sormalıdır.

 

Cemil Özbalta

Ak Parti Sarıyer Meclis Üyesi

Sarıyer Belediye Denetim Kom.

Bşk Yrd.