Son Dakika Haberler

"Cadı Avı" başlatıldı.İspiyona zorlanıyorlar.

"Cadı Avı" başlatıldı.İspiyona zorlanıyorlar.
Okunma : 11 views Yorum Yap


CadiiiaviiiMilli Eğitimde Cadı Avı operasyonu zorlama yaptırım ile devam ediyor, Ankara ve İstanbulda Gezi parkı eylemlerine destek veren eğitimciler, ispiyona zorlanarak mesleklerinden men ediliyorlar. okul müdürleri,öğretmenler, çalışanlar birbirlerini ispiyona zorlanıyor.

Gezi Direnişi’ne katıldığı iddiası ile öğrenci ve öğretmenler hakkında başlatılan incelemede bir sonuca ulaşılamaması nedeniyle il milli eğitim müffetişleri yeni bir yöntem denemeye girişti.

 BELGELİ CADI AVI BAŞLATILDI.

Direnişin Ankara’daki odak noktalarından olan mİİLsemtlerde seçilen okul müdürleri, müfettişler tarafından çağrıldı; Kızılay’da çekilmiş polis görüntüleri ve fotoğrafları müdürlere gösterildi, müdürlerden görüntülerdeki yüzlerin hangilerinin kendi öğrencileri olduğunu belirlemeleri istendi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul’daki Gezi Parkı direnişine Ankara’dan verilen destek eylemlerine katıldığı belirlenen öğrenciler ve öğretmenler hakkında inceleme başlatmıştı. İncelemede, öğrencilerin hangi öğretmenlerle iletişim halinde olduğunu belirlemek amacıyla müfettişler, öğrencilerden kişisel Twitter hesaplarının şifrelerini istemişti. Öğretmenlerin Facebook ve Twitter hesapları da “veli şikâyeti” kapsamında incelemeye alınmıştı.

Ancak edinilen bilgiye göre, bu “geniş kapsamlı operasyondan” bir sonuç çıkmadı. İncelemede, öğretmen ve öğrenciler hakkında soruşturmaya dönüştürülecek kadar bilgi ve belgeye ulaşılamadı. Sonuçsuzluk, yetkililerin tepkisine yol açınca, il müfettişleri “operasyonu derinleştirdi.”

İSPİYONLAMAYANA SÜRGÜN

Eğitim Sen’in verdiği bilgiye göre, il milli eğitim müfettişleri, Ankara’daki protestoların odağında olan ilçelerdeki bazı liselerin müdürlerini çağırdı. Müdürlere “Sinevizyon gösterisi” yapan müfettişler, gösteride Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Radyo TV ve Foto Film Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kızılay’da çekilmiş görüntü ve fotoğrafları kullandı. Müdürlerden, fotoğraf ve görüntülerdeki şahısların yöneticisi olduğu okulda eğitim gören bir öğrenci olup olmadığını tespit etmeleri istendi.

Eğitim Sen, böyle bir soruşturma yöntemini kabul etmeyen müdürlerin ise başka bir okula sürülmekle tehdit edildiğini, bakanlığın Gezi soruşturmasında mutlaka bir sonuca ulaşmak için her türlü yöntemi zorladığını aktardı.