Son Dakika Haberler

CAMİYİ KİRAYA VEREN MÜFTÜLÜK VE DİYANET İŞLERİNE NEDEN GİRİŞİMDE BULUNMUYORSUNUZ

CAMİYİ KİRAYA  VEREN MÜFTÜLÜK VE DİYANET İŞLERİNE NEDEN GİRİŞİMDE  BULUNMUYORSUNUZ
Okunma : 103 views Yorum Yap

Gokanzeybek-34

Cemaatin camiye sığmamasından başlayıp, cami altındaki kebapçı dükkanına kadar uzanan tartışmada, taraflar öfkelerine hakim olamadı.

AK PARTİLİLER CEMAAT İLE KEBAPÇI ARASINDA ZOR KARAR VERDİ

 
Meclissariyer
Sarıyer Belediye Meclis Toplantısını yöneten Belediye Başkanı Şükrü Genç’in tecrübeli yönetim anlayışı meclis üyeleri arasında devam eden “kebapçı ve cemaat haklarının” korunmasında olayın büyümeden yatıştırması ile meclis bir süre sakin geçti.
 
Nuretincelik

NURETTİN ÇELİK KEBAPÇIYI FEDA ETTİ

 
Cuma namazlarında cemaatin namaz kılacak yer bulamaması nedeniyle çıkan tartışmada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Cemaatten yana tavır alarak CHP grubuna “alın kebapçıyı başınıza çalın” diye bağırınca CHP’li Gökan Zeybek, “Sen al başına çal” dedi.
 

ADEM ÖZEL’İN ÖNERGESİ MECLİSİ KARIŞTIRDI

 
AKP Meclis Üyesi Adem Özel, Maslak Üçyol Camisi’nin küçük olması nedeniyle Cuma Namazı sırasında cemaatin sığmadığını, namazdan bir saat önce cami önündeki yolun kapatılmasını istedi.
 

CAMİYİ KİRAYA VEREN MÜFTÜLÜK VE DİYANET İŞLERİNE NEDEN GİRİŞİMDE BULUNMUYORSUNUZ

 
CHP Sarıyer Grup Başkan Vekili, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Maslak ve çevresinde imar planlarının onaylanmasından sonra belediyemizin başlattığı hızlı yol açımları ve düzenlemeler sayesinde maslakta, Atatürk sanai sitesinde bölgede plazalarda çalışanlar, iş verenler, Yurtdaşlarımız beyaz yakalılar, mavi yakalılar herkes camiye çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor.
Şunu soruyorum. “Bu cami yetersiz, bu caminin eklentilerini,boş alan bahçedeki yerleri kiraya vermekle ilgili neden engelleyici bir girişimde müftülük veya diyanet işlerinde girişimde bulunmuyorsuz?” dedi.
Küçücük bir caminin içine bir kebapçıyı sokmayı neden engelleyemiyorsunuz?
Bu konu ile ilgili camide cemaatin Cuma günleri fazlalığı dolayısı ile sıkıntı oluşuyor, ilk yapılması gereken, zemin kattaki kebapçının oradan çıkarılarak camiye gelen ve dışarda namaz kılmak zorunda kalanların namaz kılacağı yer haline getirilmesidir. Müftülük Sarıyer Belediyesi e bağlı bir müftülük değil. Müftü gitti.
 

CAMİDEKİ KİRALAMALARINI MÜFTÜLÜK ÜZERİNDEN KONTROL EDİNİZ

 
Gökan Zeybek ” camii alanının kiralanmasında müftülük üzerinden kontrol edilmesini isteyerek. kaç yıllığına ne kadar kira bedeli ile kimlere kiralanarak verilmiştir ” diye sordu.
 

CAMİLER TİCARET MERKEZİ OLMASIN

 
Zeybek, Camii alanlarının ticaret merkezi olarak kullanılmamasını istedi.
“Camii bahçesindeki boş alanların, neden cemaatin camiye sığmadığı zamanlarda namaz kılmak için düzenleme yapılmıyorda kiraya veriliyor, bunun araştırılması gerekir. Camiler birer ticaret merkezi olmaması gerekir”.
 

MASHATTAN’A SARIYER’İN EN BÜYÜK CAMİSİ YAPILACAK

 
CHP grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Sarıyer’in en büyük camiisini Maslak Mashattında yapacağız dedi.
Gökan Zeybek meclis konuşmasında,  Maslak planlarının itirazında bazı çevreler tarafında çok iyi bilinen bir firma Taşyapı Firması Mashattan’ı yaparken plan şartı gereği kamuya terk etmesi gereken alanı, kamuya terk etmemiş ve kendi üzerinde bırakmıştır.
“ Taşyapı burada bir inşaat faliyetinde bulunuyor, belediyemiz orayı durdurdu, eski haline getirmek açısından dolgu çalışması yapıyoruz, maslak planları üzerinde 5 bin metre kare üzerinde bir alandır, altı katlı otopark olmak üzere Sarıyer’de büyük kalabalıkların olduğu, cemaatlerin katılabileceği büyük bir cami yapılması için planlama çalışmalarımız şuanda devam etmektedir” dedi