Son Dakika Haberler

CB Erdoğan, İnternete her geçen gün daha da karşı oluyorum

CB Erdoğan, İnternete her geçen gün daha da karşı oluyorum
Okunma : 114 views Yorum Yap

CberdoganCuhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlık döneminde medyanın elegeçirilmesi ve Yandaş medya yaratılmasına sessiz kalmasına rağmen ve desteklemesine rağmen tatmin olmamış, basının derin bilgileri açığa çıkarması dolayısı ile zor durumda kalması ve 17 Aralık operasyonu yaşanması Neticesinde İnternet yayıncılığına karşı müthiş tepki göstermesine yol açtı.

Cumurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki medyadan şikayetçi oldu. Bazı TV ve gazeteleri, Gezi eylemleri, yolsuzluk skandalı ve rehine meselesinde çarpık ve kutuplaştırıcı yayın yapmakla eleştiren Erdoğan, “Her geçen gün internete daha da karşı oluyorum” ifadesini kullandı.

Erdoğan bu sözleri, dün akşam kabul ettiği basın özgürlüğü savunucularından oluşan uluslararası heyete sarf etti.

Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) ve Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) üyelerinden oluşan heyet adına CPJ tarafından yapılan açıklamaya göre Erdoğan’ın yanısıra Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, Türkiye’nin basın özgürlüğü karnesini ‘agresif biçimde’ savundu; buna karşılık gazetecilerin koşullarını iyileştirmek için çaba göstereceklerini söyledi.

NEW YORK TIMES VE CNN’İ ES GEÇMEDİ
CPJ açıklamasına göre Erdoğan, Türk medyasının bazı organlarının yanısıra The New York Times ve CNN International gibi yabancı medya organlarını eleştirmeyi de ihmal etmedi.

Açıklamada şu bilgiye de yer verildi: “Erdoğan, hükümetin interneti kontrol etme çabalarını savundu ve şöyle dedi: Her geçen gün internete daha da karşı oluyorum.”

HEYET PEK TATMİN OLMAMIŞ
Ortak heyete başkanlık eden CPJ Başkanı Sandra Mims Rowe ise randevudan ve duydukları vaatlerden memnun olduklarını belirtmekle birlikte görüşmelerden pek tatmin olmadıklarını şu ifadelerle dile getirdi:

“Hükümet yektkilileriyle medyanın rolüne dair görüş birliğinde değiliz. Umarız uluslararası kaygıların derinliğini anlarlar.”