Son Dakika Haberler

CHP Adayları MYK Toplantısı Sonucunu Bekliyor

CHP Adayları MYK Toplantısı Sonucunu Bekliyor
Okunma : 96 views Yorum Yap

ChpSürekli uzayan ve siyasi gelişmeler üzerine ertelenen CHP Aday adaylarının tespit edilerek açıklanması bugün toplanan CHP MYK da belirlenerek açıklanacak.

Yerel seçimlere katılacak olan belediye başkan adaylarının belirlenmesi çalışmaları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki komisyon çalışmaları dün gece geç saatlere dek sürdü. Kılıçdaroğlu ve arkadaşları bu sabah da toplandı.

CHP’nin belediye başkan adaylarının bir bölümü bugün yapılan MYK ve yapılacak olan Parti Meclisi toplantısının ardından belli olacak. Kemal Kılıçdaroğlu ve Aday Belirleme Komisyonu’nun beş üyesi, dün gece geç saatlere dek genel merkezde çalıştı. Tüm bölgeleri masaya yatıran Adayları Belirleme Komisyonu üyeleri, çalışmalar hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi, toplantıda İstanbul ve İzmir’in tüm ilçe belediye başkan adayları da masaya yatırıldı. Kılıçdaroğlu, komisyon üyelerinden başkan adaylarının durumunu gösteren anket çalışmalarını da aldı.

Öte yandan, dün gece yaklaşık dört saat süren toplantının ardından, komisyon çalışmalarına ara verdi. Komisyon üyeleri bu sabah ise 08.30’da başlayan MYK çalışmasına katıldı. MYK’nın tüm üyelerinin katıldığı toplantıda, adayların durumu masaya yatırıldı. Edindiğimiz bilgiye göre, bugün İstanbul’daki 23 ilçenin belediye başkan adayı ile İzmir’in dört belediye başkan adayı açıklanacak. Diğer adayların ise şubat ayının ilk haftasında belli olması bekleniyor.