Son Dakika Haberler

CHP Ankara Valiliği ile Görüştü

CHP Ankara Valiliği ile Görüştü
Okunma : 140 views Yorum Yap

sondakika-19-Mayis
Ankara Valiliği, CHP Gençlik Kolları tarafından yarın Güvenpark’tan Anıtkabir’e gerçekleştirileceği duyurulan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı yürüyüşe, güvenlik açısından uygun olmadığı bahanesiyle izin verilmeyeceğini açıklamıştı.
Ankara Valiliği’nin bu skandal kararı sonrası CHP, Valilik’le görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede uzlaşma sağlandı.
CHP’nin gerçekleştireceği yürüyüş planlanan saatte gerçekleştirilecek.
Bugün akşam saatlerinde Ankara Valiliği’nin haddini aşarak CHP’nin 19 Mayıs yürüyüşüne yasak koyma kararı sonrası sosyal medyada büyük tepki gösterilerek yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı. 
Yaşanan gelişmeler üzerine CHP, Ankara Valiliği’yle bir görüşme gerçekleştirdi.  Gerçekleştirilen görüşmede yanlış anlaşılmalar ortadan kaldırılarak, resmi prosedürler tamamlandı. Gerçekleştirilen görüşmede güvenlik gerekçeleri izah edildi, sonrasında ise uzlaşı sağlanarak  yürüyüş güzergahı belirlendi. 
CHP’nin 19 Mayıs yürüyüşü, yarın (19 Mayıs Perşembe) saat 10:30’da Güvenpark’ın arka kapısı, CHP Ankara İl Balkanlığı’nın önündenbaşlayacak.
KILIÇDAROĞLU GENÇLERLE ÖNDE, YÖNETİCİLER ARKADA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs yürüyüşünde yanına gençleri alacak ve kortejin en önünde yürüyecek. Parti yöneticileri, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ile ilçe başkanları ise Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine kortejin en sonunda yer alacak. CHP yürüyüşte genç bir profil sergileyecek.