Son Dakika Haberler

CHP DÜNYA BARIŞI İÇİN YÜRÜDÜ

CHP DÜNYA BARIŞI İÇİN YÜRÜDÜ
Okunma : 35 views Yorum Yap

Chpyıruyus

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Millet Vekili adayı Dr. Cengiz Alp! Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak il ve ilçe yöneticileri, Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim kurulu üyeleri, İstanbul İl Başkanlığı tarafından Galata Köprüsü üzerinde düzenlenen ‘Yurtta barış dünyada barış’ adlı etkinliğe katıldılar.

BARIŞ İÇİN BEYAZ GÜVERCİN UÇURULDU

Yüzlerce İstanbul il ve ilçe teşkilat mensubunun katıldığı etkinlikte partililer köprüde barış için yürüdü. Etkinlik kapsamında Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu ve milletvekilleri Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ sözünün çeşitli dillerde yazılı olduğu büyük bir pankartı taşıdılar. Beyaz giyinen Tekin ve diğer milletvekilleri barış için beyaz güvercin uçurup gökyüzüne balon bırakırken partililer ise elele tutuşarak barış zinciri oluşturdu.

TEZKEREYE ‘EVET’ TEPKİLERİNE YANIT VERDİ

Gürsel Tekin, burada basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Barış etkinliği düzenleyen CHP’ye tezkereye evet dediği için tepkiler var. Bununla ilgili ne söyleceksiniz?” şeklindeki sorusuna Tekin şöyle yanıt verdi: “İki şeyi birbirine karıştırıyoruz. Onun gerekçesiyle bunun gerekçesini birbirine karıştırmayalım. Tezkereye baktığımızda 2003 dahil olmak üzere bütün dönemlerde tezkere vardı. CHP olarak elbette bütün dönemlerde barış duruşumuzu sergiledik. Burada şöyle bir sorun var. Ortadoğu coğrafyası sadece Suriye sınırları değil, bütün coğrafyada AKP’nin yanlış dış politikaları sonucu kapıların açılmasıyla maalesef bir güvenlik sorununa dönüştü. Daha 2 gün önce IŞİD terör örgütü tarafından bir kardeşimiz şehit oldu. Bir asker kardeşimiz ise halen rehin, 20’e yakın işçimiz rehin durumda. Bütün bunlara baktığımızda güvenlik açısından bir gerekçe olarak ihtiyaç oldu. Ancak bu bir savaş tezkeresi değildir. CHP olarak savaşın karşısında hangi duyarlılığı sergilediğimizi hepiniz çok iyi biliyorsunuz.”