Son Dakika Haberler

CHP GRUBUNDA ALİ RIZA YILMAZ EN FAZLA OYU ALDI

CHP GRUBUNDA ALİ RIZA YILMAZ EN FAZLA OYU ALDI
Okunma : 235 views Yorum Yap

Alirizayilmaz
İBB CHP Grup Başkan Vekilliği ve CHP Grup Yönetim seçimleri 10 Nisan 2016 Pazar günü CHP İstanbul İl Başkanlık binasında gerçekleştirildi.
İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın seçimlere tek liste ile gidilmesini sağladı. CHP Beyoğlu Belediye Meclis Üyesi Ertuğrul Gülsever tekrar İBB Grup Başkan Vekilliği görevine seçildi…
 
SARIYER’DEN BİR İLK
CHP İstanbul’da Sarıyer siyasetinin ağırlığı kendini hissettiriyor.CHP Sarıyer meclis  üyeleri içinde Sarıyerden ilk defa bir meclis üyesi CHP Grup yönetimine girmiş oldu.
CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İBB CHP Grup Başkanvekilliği seçiminde, Sarıyer İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz en fazla oyu alarak CHP Grup Yönetimine seçildi.
 
CHP İBB Sarıyer Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz: “Oy birlikteliği ile grup seçimlerimizi gerçekleştirdik, CHP Grubu Cumhuriyet değerlerinin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bir dönemde AKP’ye karşı tek yumruk olup, Cumhuriyet tarihinin en büyük skandallarının yaşandığı, çocuk istismarı ve tecavüzlerin bazı okullarda meydana çıkması toplumun şaşkınlık ve güvensizlik yaşadığı bu  zamanda, birlik ve beraberlik içinde, örgütümüzün tüm gücü ile birlikte AKP’ye karşı mücadelemizi sürdüreceğiz,İstanbul’da yaşanan yağma ve talana karşı mücadelemizi sürdürdüğümün İBB Meclisinde, Halkımızın çıkarları ve demokrasi mücadelesinde tüm örgütümüz  ile birlikte mücadelemizi sürdürecek,AKP diktatörlüğünü yıkacağız, İstanbul’da ve Türkiye’de iktidarı yeniden alacağız”,dedi.
 
Grup Başkan Vekilliği seçiminin ardından İhtisas Komisyonları seçimi gerçekleştirildi. Seçim yaklaşık 4 saat sürdü.