Son Dakika Haberler

CHP İstanbul İlçe Belediyeleri İçin Eğilim Yoklaması Yapacak

CHP İstanbul İlçe Belediyeleri İçin Eğilim Yoklaması Yapacak
Okunma : 111 views Yorum Yap

chp_flas
BİZE ÖZEL HABER..
2014 yerel seçimlerine hata yapmadan güçlü bir şekilde girmek isteyen Cumhuriyet Halk  Partisi örgüte ve halka inanarak, toplumsal desteği arkasına alıyor,
Uzun yıllar CHP’de  önseçim ve “Eğilim Yoklaması” olmadığı biliniyor, yeni değişen tüzük değişikliği dolayısı ile farklı yöntemler üzerinde çalıştıklarını açıklayan CHP Genel Merkezi İstanbul için nihayi kararını verdi.
CHP Genel Merkezi’nin almış olduğu kararı ile İstanbul da “Eğilim yoklaması “ yapılacak, CHP Genel Merkezi İstanbul Belediye Başkan adayını Mustafa Sarıgül olarak açıkladıktan sonra İlçe belediyelerinde “eğilim yoklaması” kararı aldı, Karar resmi olarak henüz açıklanmadı.

CHP ilçelerinde fazla aday olması sebebiyle, halk desteği olan  aday adaylarının  ancak “Eğilim Yoklaması” ile belirleneceğini belirttiler.
Örgütte ve halkta karşılığı olan adayların şanslı olacağı ve mevcut adayların örgüt içinde ikilem yaratılmaması için yapılan ve örgüt içinden tepki almamak adına alınan karar 15 Ocak 2014 tarihinde yapılacak,
İstanbul’un tüm ilçelerinde yapılacak olan eğilim yoklamasında süprizler bekleniyor,
CHP İstanbul  ilçeleri Meclis Üyeliği adayları için önseçim tarihi henüz açıklanmadı,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  5 Ocak 2014 tarihli PM toplantısında Türkiye geneli Belediye Başkanlarını açıklayacağı İstanbul  ilçe Belediyeleri için ” Eğilim Yoklaması ” yapılacağı bildirildi.
Sariyer Times