Son Dakika Haberler

CHP. MV AKSÜNGER, YENİ BİR DARBEMİ YAPILIYOR

CHP. MV AKSÜNGER, YENİ BİR DARBEMİ YAPILIYOR
Okunma : 105 views Yorum Yap

img_8519aksunger
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Türkiye genelindeki internet erişim sorunuyla ilgili CHP Genel Merkezi’nde kriz masası kurduklarını belirtti.
Aksünger, Türkiye genelinde Whatsapp, Youtube, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medyaya dönük engellemenin Türkiye genelinde, tüm servis sağlayıcılarda uygulandığını gözlemlediklerini belirten Aksünger, CHP Genel Merkezi’nde konuyu takip etmek üzere kriz masası kurduklarını kaydetti.
Durumu çok ciddiye aldıklarını ifade eden Aksünger, hükümet veya servis sağlayıcılarının hiçbir açıklama yapmadığı uygulamayla, halkın haberleşme ve haber alma özgürlüğü ihlal edildiğini, bu durumun kabul edilmesinin mümkün olmadığını ve derhal son verilmesi gerektiğini kaydetti.
Daha önce de bu tür engellemelerin yapıldığını, ancak WhatsApp’ın ilk kez bu şekilde engellendiğini açıklayan Erdal Aksünger, “Hükümet iletişimi engelleyerek halktan ne saklıyor, bilmemizi istemedikleri bir şeyler mi çeviriyorlar?” diye sordu.
HALKTA BÜYÜK TEDİRGİNLİĞE SEBEP OLUYOR
Sosyal medyada provokasyon yapılacağına dair dedikodular üzerine engelleme yapıldığı iddialarını da değerlendiren Aksünger, bu tür bahanelerin hiçbir geçerliliği olamayacağını, hükümetin provokasyonlara karşı önlem bahanesiyle haberleşme özgürlüğünü ortadan kaldırmasının halkta büyük tedirginliğe neden olduğunu ifade etti.
YENİ BİR DARBE Mİ YAPILIYOR?
Aksünger, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında internette hiçbir sorun yaşanmadığını, halkın darbeye karşı sosyal medyada örgütlendiğini belirterek, “Akıllara ‘yeni bir darbe mi yapılıyor?’ sorusu geliyor” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım’ın konuyla ilgili açıklamasını anımsatan Aksünger, “Başbakan’ın hukuksuzluğu büyük bir rahatlık içinde doğrulaması, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun bir özeti” dedi.
Servis sağlayıcılarının tümünde ve aynı anda sorun yaşanmasının “hükümet kaynaklı, haksız, hukuksuz bir uygulama dışında başka bir açıklaması olamayacağını” ifade eden Aksünger, servis sağlayıcıların bu tür uygulamalara boyun eğmek zorunda kalmasının Türkiye demokrasisi ve hukuk sistemi açısından “trajik bir durum” olduğunu belirtti.
Aksünger, CHP olarak her türlü haksızlığın takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.