Son Dakika Haberler

CHP MYK'da Belediye Başkanı Adaylarının Merakla Beklediği Toplantı.

CHP MYK'da  Belediye Başkanı Adaylarının Merakla Beklediği Toplantı.
Okunma : 117 views Yorum Yap

ChpCHP adaylarını belirleyeceği MYK toplantısı heyecanla bekleniyor.

Kulislerin ve dedikoduların, hayali şişirme adaylarının ve bir çok adayın belirleneceği kader toplantısı yapılacak.

CHP MYK, olağanüstü Parti Meclisi’nin tarihini değiştirdi.

CHP MYK yaklaşık üç saat süren toplantıda, olağanüstü Parti Meclisi’nin tarihini belirledi. Ayın 14′ünde yapılması planlanan olağanüstü Parti Meclisi, başka etkinliklerle çatıştığı için 22 Aralık’a ertelendi.

CHP MYK’nın saat 17.00′de başlayan toplantısı yaklaşık üç saat sürdü. Gürsel Tekin’in katılmadığı toplantıda güncel ve siyasal gelişmelerin yanı sıra, adayların belirlenmesine ilişkin takvim de masaya yatırıldı. www.gercekgundem.com ‘un edindiği bilgiye göre, CHP Genel Sekreterliği, adayların belirlenmesi ve oylanması için Olağanüstü Parti Meclisi’nin 14 Aralık’ta yapılmasını önerdi. Ancak MYK üyeleri, o tarihte partinin başka etkinliklerinin olduğunu ve çeşitli illerdeki parti etkinlikleri için söz verdiklerini söyledi. Bunun üzerine, Olağanüstü Parti Meclisi’nin 22 Aralık pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

CHP kulislerinden sızan bilgilere göre, CHP MYK, 21 Aralık günü toplanacak ve yaklaşık 300 belediye başkan adayını belirleyecek. Kemal Kılıçdaroğlu‘nun başkanlık yapacağı MYK’da netleşen isimler, 22 Aralık günü yapılacak olan PM’ye sunulacak. 22 Aralık’taki PM’de birçok kent ve ilçenin belediye başkan adayı netleşecek. Belediye başkanlığı CHP’nin elinde olan bazı ilçelerin başkan adayları da 22 Aralık’ta belli olacak.

İSTANBUL, İZMİR, ANTALYA, ADANA 4 OCAK’TA
Gercekgündem’in edindiği bilgiye göre, belediye başkanlığı CHP’de olan İstanbul, Adana, Antalya, İzmir ve Mersin gibi metropollerin adayları ise 4 Ocak’taki PM’de kesinleşecek. 4 Ocak günü yapılacak olan PM toplantısında, Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Karşıyaka, Çankaya, Muratpaşa, Konyaaltı gibi ilçeler ile metropollerin adayları da kamuoyuna açıklanacak