Son Dakika Haberler

CHP ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ MİTİNGİ

CHP ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ MİTİNGİ
Okunma : 127 views Yorum Yap

Demokrasmitingi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm milletvekilleri pazar günü saat 18.00’de Taksim’de buluşacak.
Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyete, yurttaşlar da eşlik edebilecek. Saat 18.00’deki toplantıya ilişkin bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Cumhuriyete ve demokrasiye bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyacak, darbeyi ve katliamı kınayacağız” dedi.
BAŞVURU BUGÜN YAPILACAK
Bingöl, 24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi düzenleme kararı aldıklarını ve resmi başvuruyu bugün gerçekleştirdiklerini açıkladı.
Bingöl, TBMM’de yaptığı basın toplantısında, “93 yıllık siyasi yaşamımız boyunca CHP hep darbelere karşı durmuştur, 15 Temmuz’da da bu tavrını sürdürdü. Bundan sonra da darbelere, askere ve sivil darbelerin tamamına karşı duracağız” diye konuştu.
Bingöl şöyle devam etti:
“Demokrasimizi ve parlamenter rejimi hedef alan bu darbe girişiminin ardından gelinen noktada tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri ve ortaya koydukları bu asil davranışı sürdürmeleri öncelikli hedefleri olmalıdır.”
24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi düzenleme kararı alarak resmi başvuruyu bugün gerçekleştirdiklerini açıklayan Bingöl, şöyle devam etti:
“Pazar günü düzenleyeceğimiz bu miting sadece CHP’ye, onun seçmenlerine yönelik bir miting asla değildir. Bu miting bütün siyasi partilerimize, parti ayırımı gözetmeksizin tüm milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve 78 milyon vatandaşımıza açık bir mitingdir.
Orada CHP’yi öne çıkaracak bir söylem ya da davranış içerisinde olmayacağız.
Orada parlamenter demokratik sistemi güçlendiren, orada demokrasiyi ve cumhuriyeti, özgürlükçü demokrasiyi kalıcı kılacak bu tavrımızı, bu anlayışı bütün vatandaşlarımızla birlikte devam etme kararlılığını göstermek üzere bir araya geleceğiz.
SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU
Bütün siyasi partilerimize çağrımızdır, Pazar günü orada sadece CHP’nin sözcüleri olmamalı, orada diğer siyasi partilerimizin, katılımcılarımızın da sözcüleri olmalı, Türkiye’nin huzur ortamını sağlamak adına, Türkiye’deki kardeşlik ruhunu yeniden tesis etmek adına bu mitinge bütün vatandaşlarımızı davet ettiğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”