Son Dakika Haberler

CHP PM Adaylığı Açıklayan İlk İsimler

CHP PM Adaylığı Açıklayan İlk İsimler
Okunma : 30 views Yorum Yap

Chp- kurultayCHP’de Kurultay kulisleri başladı, PM adayları tüm güçlerini ilişkiler üzerine kuruyor,son dedikodular, son listeler, son kulisler, PM aday adayları ve heyecan doruk noktasına geliyor.

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’na sayılı günler kaldı. Parti Meclisi’ne kimlerin gireceği merak konusu haline gelirken, adaylar da çalışmalarını hızlandırdı.

Gerçek Gündem’in derlediği bilgilere göre, CHP PM için adaylığını açıklayan ilk isimler şunlar:

Didem Engin, Mehmet Tüm, Ali Özcan, Yıldırım Kaya, Yaşar Seyman, İlyas Güven Eroğlu, Aytuğ Atıcı, Av. Turhan İçli, Ferhat Epözdemir, Cem Yaman, Gaye Usluer, Umut Başçı, Kutlu Esendemir, Arif Hikmet Kılıç, Şenol Balaban, Salihe Adıcan, Bora Gezmiş, Mehmet Tomanbay, Emir Cömert, Barbaros Dinçer, Ekrem Polat, Eren Aksoyoğlu, Umut Akdoğan, Onursal Adıgüzel, Gül Çiftçi, Gökçe Pişkin, Didem Gültekin, Sevnur Yıldırım, Erhan Baydar, Erol Aslan, Tayfun Şahin, Selçuk Sarıyer, Özgür Aktepe, Elif Doğan…

Balıkesir Kurultay Delegesi Mehmet Tüm “Emeğin değerini korumak, ranta karşı mücadele etmek, doğaya sahip çıkmak ve CHP’yi iktidar yapmak için adayım” diye konuştu.

SHP eski İl Başkanı Ali Özcan, “Parti içinde birlik ve beraberliğin sağlanması umuduyla düzenlenen bu kurultayda, Parti Meclisi için adayım ve çalışmalarımı başlattım” dedi.

Eğitim – Sen eski Şube Başkanı Yıldırım Kaya ise “Parti Meclisi’nde görev alarak, CHP’yi iktidara taşıma yolculuğunda görev almak istiyorum” ifadesini kullandı.
Sendikacı – Yazar Yaşar Seyman da “Halkla siyaset anlayışını kadın bakış açısıyla yaşama dönüştürmek ve partime katkıda bulunmak adına CHP PM’ye adayım” dedi.
Engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarıyla tanınan Turhan İçli de PM’de aktif görev almak istediğini söyledi.

Gazeteci Kutlu Esendemir de “Kürt sorununun çözümü için CHP’de yer almak ve sorunun çözümüne katkıda bulunmak istiyorum. Bu yüzden adayım” ifadesini kullandı.

Arif Hikmet Kılıç da adaylık gerekçesini şöyle anlattı: “Erzurum’un Çat İlçesi’nin belediye başkanıyım. Yıllardan bu yana Çat’ı kazanamıyorduk. 2014 seçimlerinde Çat’ı kazandık. Başarımızı şimdi PM’ye katkı sunarak taçlandırmak istiyoruz.”

Ferhat Epözdemir de adaylığına ilişkin şunları söyledi: “CHP’yi Türkiye partisi yapmak, yalnızların, dışlananların ve mağdurların sesi olmak için PM’de görev almak istiyorum. Sol – sosyal demokrat bir çizgide politika yapan CHP, saydığım tüm kesimlerin temsilcisi olacaktır. Ben de bu yüzden görev üstlenmek için yola çıktım.”
Bu arada, CHP MYK eski üyesi ve eski İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in de PM’ye adayı olacağı öğrenildi.