Son Dakika Haberler

CHP PM’de Adaylar Şekilleniyor.

CHP PM’de Adaylar Şekilleniyor.
Okunma : 24 views Yorum Yap

chppppCHP PM için Ankara’ya giden delegasyon otellere yerleşti, Her otel lobisinde farklı kulisler ve farklı listeler yapılıyor.

Yurt Gazetesi YazarıÖmer Ödemiş, CHP PM aday olduğunu açıkladı. Ödemiş’in yanı sıra, Tüm Bel Sen’in kurucusu ve eski Genel BaşkanıVicdan Baykara, CHP PM adayı olduğunu açıkladı. Baykara, “Sendikal hareket ile partimi buluşturmak ve emek mücadelesini geliştirmek için PM’ye adayım” dedi.

Tanınmış sendikacı Vicdan Baykara CHP Parti Meclisi’ne aday oldu. Baykara, CHP yetkilileriyle görüşmesinin ardından kararını arkadaşlarıyla paylaştı. KESK’te yaşanan tartışmalar sonrası görevinden istifa eden Baykara, yaklaşık 25 yıl boyunca aktif sendikacılık yapmıştı.

PM ADAYI SON İSİMLER

Bu arada, CHP PM için adaylık kulisi yürüten isimlere yenileri eklendi. EğitimciSerdar Talu, Araştırmacı Hakan Bayrakçı, Avukat Onur Cingil, İşadamı Hasan Taşkut ve İbrahim Sefer de PM adayı oldu.

Radikal Yazarı Koray Çalışkan‘ın da PM adayı olmak için kulis yaptığı öğrenildi. Ancak Kılıçdaroğlu’nun Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay dışında hiçbir gazeteciyi PM’ye almak istemediği ifade edildi.

YDK İÇİN YENİ ADAY

Öte yandan, Konyalı Avukat Gülsüm Florinalı ile Avukat Hüseyin Arslan‘ın da CHP YDK üyeliği için çalışma başlattığı öğrenildi.