Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer Listesinde Kılıçdaroğlu’nun İstediği Oldu.

CHP Sarıyer Listesinde Kılıçdaroğlu’nun İstediği Oldu.
Okunma : 155 views Yorum Yap

kemal_927937542CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istekleri doğrultusunda CHP Sarıyer Meclis listesinde kadınlara, gençlere, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Engellilere yer açarak ilk defa toplumu kucaklayan liste yapıldı.

Engelliler Derneği Başkanı Hayrettin Dereli, Ayazağa Kulübü Başkanı İbrahim Keskin, Ayazağa Muhtarı Özkan Sucu, Rize Merkez Yiğitler Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Salih Akıncı, Sarı Paltform’dan Mustafa Bakır,  CHP Eski Kadın Kolları Başkanı Aysın Günen, Kangal Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Erdem, Eczacı Fadik Eker ve parti içi ön seçimlerde ilk sırada çıkan Sevim Yalınkılıç ile ilk 10′a giren isimlerden 5 kişi de listeye girdi. Öte yandan 5 kadının ve çok sayıda genç ismin de meclis listesine yazıldığı görüldü.

CHP Meclis üye listesinde her memleketten insan var.

CHP’nin listesinde 5-6 Sivaslı köken meclis üyesi adayı bulunurken, çok sayıda Karadeniz kökenli ismin de ön sıralarda yazıldığı görülüyor. Ayrıca Kars- Ardahan- Tokat- İzmir, Konya, Kastamonu, Malatya, Erzurum, Erzincan gibi çok farklı yerlerden de isimlerin listeye alındığı öğrenildi. Neredeyse her meslekten isimlerin bulunduğu listede, toplumun her kesiminin kucaklanılmasına büyük özen gösterildiği belirtiliyor.