Son Dakika Haberler

CHP SARIYER UMUT NÖBETİNDE

CHP SARIYER UMUT NÖBETİNDE
Okunma : 12 views Yorum Yap

UMUTNOBETI-12
Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla  yönetim kurulu, kadın kolu başkanı ,Gençlik kolu başkanı,yönetimi ve bir grup partili ile birlikte Can Dündar ve Eren Gül’ e destek amacı ile Silivri ceza evine giden İlçe Başkanı Mehmet Deniz arkadaşları ile birlikte basın açıklaması yaptı
Şu an Ülkemizde 33 basın mensubu ceza evinde, 200 üzerinde gazeteci tutuksuz yargılanmakta, 7 binin üzerinde gazeteci işsiz iken aslında zor şartlarda çalışabilen ve şu veya bu nedenle çalışamayan gazeteciler gününü kutlamak için Silivri deyiz, Basın susturulmuş,Özgürlüğü kalmamış,baskı altında ise o ülke de demokrat değil faşizan bir özlem taşıyan yöneticiler var demektir.İşin en acı yanı da CHP dışında hiç bir kurumdan tepki çıkmıyor. Asıl korkutan tablo budur.
Basın kuruluşları bile meslektaşlarına yeterinde sahip çıkmıyorsa demokrasinin bütün damarları tıkanmıştır. Her zaman söylüyorum Umutsuzluk yok Ancak Umut’u nü yitiren insanlar var.
Bütün zorluklara haksızlığa baskıya rağmen Chp’ liler Umut’u yeşerteceklerdir. Nasıl ki kumpas kurularak içeriye atılan askerimizi,yazarlarımızı,bilim adamlarımızı bu Silivri’den kurtardık bir gün Şeref madalyası ile Can Dündarlar bu Kapıdan elini kolunu sallayarak çıkacaklar.
Bu zulmü yaratanlarda bu ayıptan utanacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle Çalışan, çalışamayan,tutuklu gazetecilerimizin gününü kutlar ve acımasızca Düşüncesini yazdığı için katledilen bütün gazetecilerimizi saygıyla anıyorum.
Mehmet Deniz  CHP Sarıyer İlçe Başkanı