Son Dakika Haberler

CHP YENİKAPI KRİTERLERİNİ AÇIKLADI

CHP YENİKAPI KRİTERLERİNİ AÇIKLADI
Okunma : 79 views Yorum Yap

 
Chpenikapi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Yenikapı mitingiyle birlikte tüm illerde eş zamanlı olarak yapılacak mitinglere ilişkin, “Olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz; hiçbir siyasi partinin afişinin, posterinin, bayrağının, flamasının olmaması, alanda sadece Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin olması yine herhangi bir siyasi partiyle özdeşleşmiş bir müzik eserinin çalınmaması bunun yerine o ille ilgili ortak ezgilerin, müzik eserlerinin çalınması, protokol kurallarına uyulması, konuşmalar yapılacak ise eşit sayıda ve eşit sürelerde bu konuşmaların yapılması” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında yarın illerde yapılacak mitinglere ilişkin tavırlarını anlatarak şöyle dedi:
“Dün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında MYK’mız toplanarak yarın ki Yenikapı mitingine Genel Başkan düzeyinde katılım kararı almıştır.
Parlamenter demokrasimizin güçlendirilmesi ve kökleştirilmesine katkı koyma zorunluluğu olan Yenikapı mitingiyle birlikte Türkiye’nin tüm illerinde eş zamanlı olarak mitingler düzenlenecektir.
CHP’NİN OLMAZSA OLMAZLARI
Dün itibarıyla il örgütlerimize bu mitinglere katılmayla ilgili hassasiyetlerimizi, olmazsa olmazlarımızı ve kriterlerimizi bildirdik.
Yarın Yenikapı’yla birlikte tüm Türkiye’de yapılacak olan mitingler hepimize umut vermeli.
HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN AFİŞİNİN, POSTERİNİN, BAYRAĞININ OLMAMASI”
Dün il başkanlarımızla paylaştığımız olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz; hiçbir siyasi partinin afişinin, posterinin, bayrağının, flamasının olmaması, alanda sadece Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin olması.
“HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYLE ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR MÜZİK ESERİNİN ÇALINMAMASI”
Yine herhangi bir siyasi partiyle özdeşleşmiş bir müzik eserinin çalınmaması bunun yerine o ille ilgili ortak ezgilerin, müzik eserlerinin çalınmasının çok uygun olacağını, protokol kurallarına uyulması, konuşmalar yapılacak ise eşit sayıda ve eşit sürelerde bu konuşmaların yapılması gibi bir dizi hassasiyetlerimiz, olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz örgütlerimizle paylaşılmıştır.