Son Dakika Haberler

CHP’ÇATTI. ŞER İTTİFAKININ DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR

CHP’ÇATTI. ŞER İTTİFAKININ DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR
Okunma : 94 views Yorum Yap
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal savaşı veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar buluşmasında konuşuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ve Türk milleti terör örgütleri üzerinden adeta ateşle imtihana tabi tutuluyor. Bu saldırıların asıl amacı duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir bizi birbirimize düşürmektir” dedi. Erdoğan, Türkiye’de kimsenin hayat biçiminin sistematik bir tehdit altında olmadığını iddia etti.

Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

MAALESEF KAYIPLARIMIZ OLUYOR

Türkiye ve Türk milleti terör örgütleri üzerinden adeta ateşle imtihana tabi tutuluyor. Bu saldırılarla başa çıkabilecek güce sahibiz. Bu asimetrik saldırılarda maalesef kayıplarımız oluyor. Bu saldırıların asıl amacı duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir bizi birbirimize düşürmektir. Toplumumuz içinde var olan fay hatlarını kırma amacı güdenler her fırsatı kullanmaktan çekinmiyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Dik ve soğukkanlı duracağız. Kaçmak namertlerin işidir, bizim milletimiz merttir.

İSTİKLAL MÜCADELESİ İÇİNDEYİZ

Bugün Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir. Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz. Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgahı yeniden önümüze getirilecek. Tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk sahibi herkesin bu bilinçle meseleye yaklaşması, üslubunu, tavrını, sözünü ona göre belirlemesi gerekiyor.

CHP’YE ÇATTI

Bulundukları makamın getirdiği mesuliyetten tamamen uzaklaşarak, bu mesuliyetten uzak ifadeler kullanmaları bizi üzüyor. Türkiye teröre teslim oldu demek, terör örgütleriyle aynı safta yer almaktır. Terör örgütlerinin asıl amacı birilerine bu sözü söyletmektir. Bu sözü söyleyen kişi siyaset yapmıyor, şer ittifakının değirmenine de su taşıyor. Türkiye’nin kendi güvenliği için yürüttüğü mücadeleyi başka devletinin iç işlerine karışmak olarak gören kafa, olan bitenden hiçbir şey anlamıyor demektir. DAEŞ’e karşı mücadele edenlere karşı terör örgütlerine silah sağlıyor demektir.

KİMSENİN YAŞAM BİÇİMİ TEHDİT ALTINDA DEĞİLDİR

Hemen bunu yaşam biçimleri vesaire buraya kaydırmanın hiçbir anlamı yok, bunlar tamamiyle ülkemizdeki siyasi iradeyi bir kenara öteleme, ülkemizi bölme operasyonundan başka bir şey değildir. Saldırgan o gece orada değil de ertesi gün mesela bir pazaryerinde aynı eylemi yapsa yine benzer tavırlar sergilenecek miydi acaba? Buradaki amacın Ortaköy ölenlerin hakkını korumak değil, bir çatlak oluşturup toplumu kutuplaştırmak olduğu çok açıktır. Bu gerçeği görmek için aynı çevrelerin her iki olayla ilgili ifadelerini yan yana koyup bakmak kafidir. Türkiye’de kimsenin hayat biçimi sistematik bir tehdit altında değildir, asla müsade etmeyiz. Buna 14 yıllık iktidar döneminde fırsat vermedik, aksini iddia edenler somut örneklerle bunu ortaya koymak zorundadır. En iğrenç istismar ölü bedenler üzerinden yapılandır. Ben yakın zamanda 6-8 Ekim olayları sırasında sakalından dolayı dövülen insanlara örnekler verebilirim, kıyafetleri yüzünden aşağılanmaya maruz kalmış kızlarımıza, kadınlarımıza dair örnekler verebilirim.