Son Dakika Haberler

“CHP’de Bir İlk” Kadınlar Erkeklere Kota Tanımadı

“CHP’de Bir İlk” Kadınlar  Erkeklere Kota Tanımadı
Okunma : 26 views Yorum Yap

DELEGE

CHP Sarıyer’de bugün yapılan mahalle delegeleri seçimlerinde bir ilk yaşandı.
Sarıyer Kazım Karabekir mahallesinde yapılan delege seçimlerinde 12 Mahalle delegesinden 11’i , 47 ön seçim delegelerinin tamamı kadınlardan oluştu.
CHP’de ilk defa gerçekleşen bu olay, bugüne kadar yaşanılan ve uğrunda büyük mücadeleler verilen erkek egemenliğindeki siyasi yaşamın sürekli olarak kadınların kota mücadelesi ile kıyası savaş nihayet sona erdi.
Kadınlar bir ilki başararak tüm delegelerin kadınlardan oluşmasını sağladı. Kadınlar erkeklerden bir temsilci alarak iyi niyet gösterdiler.
İki liste çıkan mahallede, Erkeklerden oluşan liste sandığa taşıyacak üye bulmadı, kadınlar farklı bir şekilde oyların çoğunu alarak seçimleri rahatlıkla kazanmış oldular.
CHP tarihine kadınların kota savaşındaki mücadelesi nihai hedefine ulaşmış oldu.

CHP SARIYER’DE ANLAMLI MESAJ

CHP Sarıyer 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan aday adayı olan Ali İhsan Özdemir siyasi arenada bir ilk başararak, mahallede bulunan bütün kadınları listesine alarak hepsini birden delege olmasını sağladı.

ADAMLAR MI? KADIN, KADINLAR MI? ADAM.

Delege listesinin siyaset yapan erkeklere tepki olarak yapıldığı, kadın siyasetçilerin erkeklerden daha cesur ve kararlı oldukları, yola çıkan dava arkadaşlarını hiçbir şekilde satmadıkları, birlikte oldukları ekibi namus davası olarak gördükleri için bugün yapılan liste savaşında ne kadar haklı oldukları meydana çıktı.

delege-listesi