Son Dakika Haberler

CHP'de Kemal Derviş Sesleri

CHP'de Kemal Derviş Sesleri
Okunma : 18 views Yorum Yap

Kemal Derviş CHP Kemal Derviş ile gizli görüşme yaptı. Siyasi kulislerde Kemal Derviş’e adaylık teklifi götürüldüğü konuşuksada CHP Genel merkezi konuyu yalanladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Derviş ile ekonomik gidişatı konuşulduğu ve değerlendirilme yapıldığını bilgisi verildi.
Yerel seçimler yaklaşırken CHP cephesinde çok önemli bir gelişme yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta içinde çok çarpıcı bir isimle başbaşa görüştü. Bu isim bir dönem ABD’den davetle getirilen ve ekonominin direksiyonu kendisine teslim edilen eski bakan Kemal Derviş’ti.
GENEL MERKEZDE VE BASINA KAPALI
Genel merkezde ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede ağırlıklı olarak Türkiye’nin ekonomik gidişi, sorunları ve çözüm önerileri üzerinde duruldu. Toplantıda CHP’nin öncülüğünde ekonominin masaya yatırılacağı geniş katılımlı bir konferans yapılması da değerlendirildi.
ADAYLIK KONUŞULDU MU
Görüşmenin duyulmasıyla birlikte Derviş’e özellikle büyük kentlerin birinden büyükşehir belediye başkan adaylığı teklifi önerildiği iddiası dile getirildi. Ancak iki isme yakın kaynaklar böylesi bir teklifin masaya gelmediğini, konunun sadece ekonomi olduğunu belirtti.