Son Dakika Haberler

CHP’DEN GENÇLERE SEÇİM BİLDİRGESİ

CHP’DEN GENÇLERE SEÇİM BİLDİRGESİ
Okunma : 112 views Yorum Yap

1KASIM-BILDIRGESI

Sencer Ayata’nın koordinasyonunda hazırlanan Seçim Bildirgesi, bugün ATO Congresium’da düzenlenecek aday tanıtım toplantısıyla birlikte açıklanacak. 
7 Haziran’da ”emekliye ikramiye”, ”asgari ücretin 1500 TL olması”, ”çiftçiye mazotun 1.5 fazla TL’ye satılması” gibi ekonomik temelli vaatlerle dikkat çeken CHP, gençlerle ilgili vaatleri yeterince ön plana çıkartamamış ve bu yönde eleştiriler almıştı. Yeni bildirgede lise son sınıf öğrencilerine yönelik kart, üniversitede alınan burslardan faizin silinmesi, askerlikte sigorta ve maaş gibi konuları gündeme getirerek yeni adımlar atan CHP, kampanya süresince ”genç” vurgusunu gündemden düşürmeyecek.

Kürt sorununa rötuş

Bildirgede Kürt sorunu konusunda 7 Haziran’daki vaatler korunurken, küçük değişiklikler yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun katkı yaptığı bölümlerde CHP’nin Türkiye’nin sorunlarını eşitlik, özgürlük ve adalet temelinde çözmeyi hedeflediği vurgulanıyor. Kürt sorununun çözümünün de bu bağlamda ele alındığı bildirgede, ”sorun eşit yurttaşlık ve tam demokrasi anlayışıyla çözülür” vurgusu yapılıyor.

Bildirgede ”CHP sorunun çözümünde ve kalıcı barışın sağlanmasında tek yolun daha fazla özgürlük,demokrasi ve hukuk devleti anlayışının sağlanması olduğu” mesajı vurgulanıyor. Bildirgede ayrıca, CHP’nin Kürt sorununun çözümü için en geçerli yöntemi öneren siyasi parti olduğu güçlü bir şekilde vurgulanırken çözümün en önemli adresinin de TBMM olduğuna işaret ediliyor.