Son Dakika Haberler

CHP'Lİ VEKİLLER KENDİLERİNİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA İHBAR EDİYOR

CHP'Lİ VEKİLLER KENDİLERİNİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA İHBAR EDİYOR
Okunma : 104 views Yorum Yap

 
Mvihbar
ANKARA (ANKA) – CHP’li vekiller ihbar dilekçesinde, “Sayın Genel Başkanımızın sözlerini aynen ben de tekrar ediyorum. Aynı soruları soruyorum. Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum” diyecek.
“SORUŞTURACAKSANIZ BENİ SORUŞTURUN, KENDİMİ İHBAR EDİYORUM”
CHP’li vekiller başvurularında şöyle diyecek:
“Sayın Genel Başkan hem CHP 35. Olağan Kurultay konuşmasında hem de grup toplantısında bu ölçüsüzlüğe, pervasızlığa, hukuk tanımazlığa, halk adına, demokrasi adına, hukuk adına itiraz etmiş, masumların, mazlumların, vicdanın ve hukuk düzeninin sesi olmuştur.
Şimdi öğreniyoruz ki makamınızca bu konuşma nedeniyle Sayın Genel Başkanımız hakkında soruşturma başlatılmış. Anayasanın 2. Maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti demokratik hukuk devletidir. Hukuk tanımayan, Cumhurbaşkanı dahi olsa hesabını vermek zorundadır. Demokrasi siyasetin hesap sorabildiği rejimdir. Sayın Genel Başkanımızın sözlerini aynen ben de tekrar ediyorum. Aynı soruları soruyorum. Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum.
Ana muhalefet partisi liderinin siyaset yapma hakkı ve demokrasiyi savunma görevini soruşturma tehdidiyle engelleyeceklerini sananlara açıkça bir kere daha ifade ediyorum Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni de soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum.
Hakkımda soruşturma yürütülmesi için ihbar dilekçemin kabulünü dilerim.”