Son Dakika Haberler

CHP’Lİ YALIM: “BULU’NUN BU HAREKETİNİ, BİR HAKARET OLARAK SAYIYORUM”

CHP’Lİ YALIM: “BULU’NUN BU HAREKETİNİ, BİR HAKARET OLARAK SAYIYORUM”
Okunma : 952 views Yorum Yap

Canlı yayında pencereden kendisini yuhalayan öğrencilere el sallayan tartışmalı Rektör Melih Bulu’nun davranışına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Bulu’nun bu hareketini bir hakaret olarak saydığımı ve kınadığımı bildiriyorum” dedi.

ÖZKAN YALIM’DAN TEPKİ 

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine Rektör olarak atanmasıyla ilgili tepkiler devam ederken ilginç bir olay yaşandı. Sosyal medya üzerinden Cüneyt Özdemir’e konuk olan Rektör Bulu, canlı yayında öğrenciler kendisini yuhalarken, pencerenin önüne gelerek el salladı. Canlı yayına yansıyan bu görüntülerle ilgili CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, bir açıklama yaparak, olaya tepki gösterdi.

“KARŞILIK VERMEK İSTİYORSA EL SALLAMAK YERİNE İSTİFA ETMELİ”

Rektör Bulu’nun el sallamasını bir hakaret olarak niteleyen Yalım, “Yurttaşın aklıyla, öğrencinin, eğitimcinin istekleriyle dalga geçmekten farksız bir davranış. Bu kadar söz, ifade el sallayarak karşılık vermek, ‘ben sizin düşüncelerinizi umursamıyorum’ demek. Hem de bu davranışı Türkiye’nin en çok takip edilen gazetecilerinden birinin canlı yayınında yapmak, akıl alır bir olay değil. Öğrencilere kelepçe vurulurken, evlere şafak baskınları gerçekleştirilirken, Bulu’nun bu davranışı neye dayanarak yaptığını anlamak mümkün değil. Eğer öğrencilerin, eğitimcilerin seslerine karşılık vermek istiyorsa el sallamak yerine istifa etmeli. Bulu’nun bu hareketini bir hakaret olarak saydığımı ve kınadığımı bildiriyorum” dedi.