Son Dakika Haberler

“CHP’lileri İhsanoğlu’na oy vermeye çağırıyorum.”

“CHP’lileri İhsanoğlu’na oy vermeye çağırıyorum.”
Okunma : 109 views Yorum Yap

AdnankeskinCHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin’den Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek: “CHP’lileri İhsanoğlu’na oy vermeye çağırıyorum.”

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday gösterilme sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı eleştirilerle gündeme gelen ve cumhurbaşkanı adayının, örgütün ve partinin yetkili kurullarının görüşü alınmadan re’sen belirlenmesine karşı durduğunu gerekçe göstererek İhsanoğlu’nun adaylığı için imza atmayan CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, bir basın açıklamasıyla Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteğini duyurdu.

Açıklamasında Türkiye’nin, siyasi tarihinde ender görülen, geri dönüşü çok zor olabilecek bir sürüklenmenin içerisinde olduğu tespitini yapan Adnan Keskin, “Ülkemizin yoksul ve yoksun bırakılmış tüm insanları için, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, mutlaka aktif olarak yer almak ve Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermek zorunda olduğumuzu belirtiyorum. Tartışmalardan etkilenen ve sandığa gitmeme eğiliminde bulunduğunu söylenen, CHP’ye oy veren tüm yurttaşlarımızı ve CHP’li üyelerimizi, toplumumuzun karşı karşıya bırakıldığı, geri dönülmesi çok zor olabilecek bu tehlikeli süreci durdurmaları için ‘oy vermeye’ çağırıyorum” ifadelerini kullandı.