Son Dakika Haberler

CHP'nin İBB adaylığı için yeni bir aday

CHP'nin İBB adaylığı için yeni bir aday
Okunma : 124 views Yorum Yap

page_adnan_ozturk_76867CHP, İBB için aday olanlar dışında ismi gündeme gelen işadamları ve politikacılarda konuşuluyor.
Galatasaray’ın eski As Başkanlarından Adnan Öztürk ‘ün isminin İBB için geçmesi siyasi kulisleri hareketlendirdi. DHA haberine göre. Adnan Öztürk teklife sıcak bakıyor.
Önümüzdeki dönem yapılacak yerel seçimlerde ismi CHP’den İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı için geçen sarı kırmızılı kulübün eski asbaşkanı Adnan Öztürk’ü, Galatasaray’ın efsane isimlerinden Reha Eken’in cenazesinde bulduk. Cami alanı içinde politika konuşmayacağını belirten Adnan Öztürk, “Camiamızın çok önemli şahsiyetlerinden Reha ağabeyimize Allah gani gani rahmet eylesin. Hem camianın hem de ailenin başı sağ olsun. Benim şöyle bir fikrim var. Yani camide siyaset konuşmak bence hem günah, hem de ayıptır. Müsaade edersiniz ben bir başsağlığı dileyim aileye, dışarıda konuşalım” diyerek, cenaze sonrasında Teşvikiye Cami’nin dışında sorumuza yanıt verdi.

Soru cevap şeklindeki röportaj şöyle;
*Sayın Öztürk, biz sizi yıllarca başarılı bir spor yöneticisi olarak tanıdık. Ama artık isminiz politikada anılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi ile isminiz geçiyor. Bu konuya biraz açıklık getirebilir misiniz?
-“Bence bu soruya iki cevap verelim. Birinci cevap, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve laikliği, demokrasiyi bu ülkeye getiren liderin kurduğu partiyle adımın anılmasından gurur duyarım. Dolayısıyla bu benim için gurur veren bir olaydır. İkinci konuya geldiğimizde zaman, bence her Türk vatandaşının özellikle dünyada oluşan, bölgede gelişen olayları gördükten sonra cumhuriyet, bağımsız cumhuriyet, özgürlükçü demokrasi, laik ve bağımsız bir ülke için üzerine düşen görevi yapması lazım. Ben de böyle düşündüğüm için üzerime düşen her görevi, gerek oy kullanarak olsun, gerekse sandık görevi olsun, gerekse Belediye başkan adayı olsun, her anlamda her görevi bana düştüğü anda canı gönülden yerine getiririm. Dolayısıyla bence adımın geçmesi bile gurur vericidir.”
*Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bu konuyu görüştünüz mü? Ne aşamadasınız?
-“Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı olarak Kemal Bey’e çok ciddi sevgimiz ve saygımız var. Deniz Bey’le de ayrı bir hukukumuz var. Tabii ki onlarla konuşuyorum. Ayrıca böyle liderlerle görüşmek benim tecrübe kazanmam açısından çok önemli. Önemli şahsiyetler, onlarla her zaman konuşuyorum. Konuşmaya da devam ederim. Bunlar daha çok ham fikirler ama cevabım çok nettir. Atatürk’ün partisiyle bu ülkeye demokrasiyi getirmiş olan partileriyle adımın anılması bana gurur ve şeref verir. Dolayısıyla hiçbir sıkıntım da olmaz. Dediğim gibi görev anlayışım da bunu gerektirir. Hem ailemiz için hem ülkemiz için biz üzerimize düşen her görevi, hiç yüksünmeden hiç de kompleks yapmadan yerine getiririz.”

– See more at: http://www.istanbulgercegi.com/adnan-ozturk-chp-nin-teklifini-dogruladi-58569200.html#sthash.9xrTZ9qQ.dpuf