Son Dakika Haberler

CİNSEL İSTİSMAR YASASINA KARŞI İMZA MECLİSE GİDİYOR

CİNSEL İSTİSMAR YASASINA KARŞI İMZA MECLİSE GİDİYOR
Okunma : 19 views Yorum Yap

cinsel-chp-938x380
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Meclis Üyesi Sevim Çelebi, CHP YK Üyeleri kadın ve Gençlik Kolları Partililer Ankara’ya Tecavüz yasasına karşı topladıkları imzaları teslim etmek için yola çıktılar
Sarıyer ilçesinde toplamış oldukları Cinsel istismarı ve Tecavüzü meşrulaştırmak isteyen AKP Hükümeti’nin vermiş olduğu yasa teklifinin geri çekilmesi için yapmış oldukları çalışmayı Sarıyer’in bütün mahallelerinde halkın onayına sunarak imza kampanyası yaptılar.

İmza kampanyasında topladıkları imzaları Salı günü yapılan CHP grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edecek olan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetimi, Salı günü grup toplnatısından sonra yapılacak olan Tecavüz yasasının oylamasını izleyecekler.

Bugün “Cinsel İstismar ve Tecavüzü Meşrulaştırmak” isteyen AKP Hükümetinin sunacağı yasa toplumun her kesimde şiddette tepki gösterildi.
Üniversitelerde yapılan eylemlerde polis çok şiddetli tepki göstererek eylemciler gözaltına alırken yerlerde sürükledi.
Hopa’da bir grup Tecavüze hayır diyen kadınlar Hopa meydanında yapmış oldukları eylemde yine polis tarafında şiddetli tepkiye ve müdahaleye maruz kaldılar.
Yarın ülkenin bir çok yerlerinde eylem olacağı, demokratik kitle örgütleri, Üniversiteler yine eylem yapacağı sosyal medya hesaplarında belirtiliyor.