Son Dakika Haberler

"ÇOCUKLAR MUTLAKA EĞİTİM ALMALI"

"ÇOCUKLAR MUTLAKA EĞİTİM ALMALI"
Okunma : 90 views Yorum Yap

Otiz
Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Otizm ve Otizmi anlamak adlı panele konuşmacı olarak katılan Erdi Kanbaş, hazırladığı sunum ile katılımcılara otizm hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Panelde yoğunluklu olarak bu özel çocuklara günlük hayatlarında nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında bilgi veren Kanbaş, çocukların mutlaka eğitim almaları gerektiğine vurgu yaptı.
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği panelde açılış konuşmasını yapan SAKEM Sorumlusu (Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi) Mahmut Kement, her annenin çocukları ile ilgili hayalleri vardır diyerek başladığı sözlerine “Ancak bazı ailelerin böyle hayaller kurma imkânı yoktur. Bu ailelerin çocukları için hayalleri ise yemeğini kendi yiyebilsin, ayakkabısını kendi bağlayabilsin, gözlerimin içine bakabilsin şeklindedir” diyerek devam etti.
Panelin son bölümünde aileler tarafından yöneltilen soruları cevaplayan Erdi Kanbaş ve SEKOM sorumlusu Mahmut Kement’e Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem tarafından çiçek takdim etti.