Son Dakika Haberler

"ÇOCUKLARI ŞEKERLEMİ KANDIRACAKSIN"

"ÇOCUKLARI ŞEKERLEMİ KANDIRACAKSIN"
Okunma : 23 views Yorum Yap

img_8862kk-938x380
Kılıçdaroğlu bu slogana “Hesap verecek merak etmeyin” sözleriyle karşılık verdi.
CHP liderinin açıklamalarının satırbaşları şöyle:
Eğer bugün AKP geri adım artmışsa bunu yapan bu ülkenin yiğit kadınlarıdır. Bu ülkenin geleceği sizin elinizde. Türkiye tarihinin en ciddi krizlerinden birini yaşıyoruz. Freni patlamış kamyon gibi. Hepimizin kaygısı var. Ama bunların tek düşünceleri var; tecavüzcüleri hapishaneden nasıl kurtarırız diye? Bugün hiç bir ayrım yapmadan bütün kadınları kutluyorum. İlk kez kadınların güçlerinin farklarına vardılar.

KADINLAR KURTARACAK

Önümüzde önemli bir süreç var. Türkiye bir bataklığın içine sürükleniyor. Bu bataklıktan Türkiye’yi kadınlar kurtaracak.
TBMM çalışması konusunda bir bilgi vereyim. TV’de genel kurulu görürsünüz. Kanun teklifleri ve tasarıları önce komisyonda görüşülür, ondan sonra Genel Kurul’a iner. Bugün geri çekilen yasa önerisi bir gece yarısı önergesiyle metne girmiştir.
Yani komisyonlarda görüşülmemiştir. Yani sivil toplumun ve 3 siyasi partinin görüşü sorulmamıştır. Önerge, CHP’nin girişimleri sonucu yeterli çoğunluk bulunmadığı için bugüne sarkmıştır.
Adalet Bakanı, “Çocuğun rızaıyla yapılmış” diyor. Çocuğun rızasından nasıl söz edersin? Şekerle mi kandıracaksınız? Bazıları da bunu dini referans veriyor. Böyle kabul edilebilir hale getirmek istediler.

KİM İÇİN BU ÖNERGE?

Türkiye’nin derdine bakın onların derdine bakın. Bu önerge kimin için verildi? Kimin hapisten çıkması veya yurtdışında ise gelmesi için verildi? Gördüğünüz her AKP’liye bunu sorun.
Türkiye nereye gidiyor bunlar ne yapıyorlar. Dolar almış başını gidiyor. Yatırım yapılııyor.
1 kuruşun değeri 100 milyoın lira. Esnaf siftah yapamıyor. Ama onlar tecavüzcüyü nasıl hapisten kurtarabiliriz derdindeler. Büyük bir başarıya imza attınız sizi yürekten kutluyorum.

AYRIM YAPAN HAİNDİRLER

AKP’nin sorun çözme kapasitesi kalmamıştır. Bugün bir KHK yayımlandı. Şehitler arasında bir ayrım yapmışlardı, şimdi bunu derinleştiriyorlar. 15 Temmuz şehitlerinin kardeşleri ve çocukları askerlik yapmayacak ama PKK ile mücadele ederken şehit olanlarınki yapacak.
Binali Yıldırım da duysun, bakanlar da Saray’da oturan zat dsa duysun. Şehitler arasında ayrım yapan haindirler.
Bütün şehit yakınlarına sesleniyorum. Adaleti ve kalkınmayı unutan partiyi yani AKP’yi şimdi çok daha yakından tanıyorsunuz. Şehitler arasında bölücülük yapandan ülkeye hayır gelmez.
Umutsuzluğa kapılmayın. Herkes iyi bilsin ki bu ülkenin kadınları, anneleri var.

BAŞBAKANLIĞINA SAHİP ÇIK”

Şimdi rejimi değiştirmeye kalkıyorlar. Parlamenter demokratik sistemden, halkın seçtiği vekillerden hoşlanmıyorlar, medyanın özgürlüğünden hoşlanmıyorlar. Bütün yetkiyi bir kişiye vermeyi arzu ediyor musunuz? Hayır sesleri…) Bütün kadınlara sesleniyorum. Hep birlikte sahip çıkacağız.
Rejimi değiştirmiyoruz, 1923’te kaldı o diyorlar. Sanki çocuk kandırıyorlar. sizi FETÖ; PKK; IŞİD kandırdı. Sanıyorlar ki CHP’yi de kandırırız. Biz kanmayız. Sayın Binali Yıldırım. Başbakansan başbakanlığını bil, koltuğa, başbakanlığa sahip çıkmamız gerekiyor.

FETÖ İLE AYNI YATAKTA YATANLAR NEREDE?

100 binin üzerinde kamu görevlisi açığa alındı. İçlerinde bir tane siyaetçi var mı. FETÖ’yle aynı yatakta yatanlar nerede? Siyasi ayağını ortaya çıkarmak için hesabını soracağız.

GEL BİRLİKTE YARGILANALIM

FETÖ bizi kandırdı, biz saftık ama Kılıçdaroğlu biliyordu, o yargılansın diyorlar. Ben de diyorum ki, gel birlikte yargılanalım. Ama gelemezler.

SEN ZIKKIMIN KÖKÜNÜ YE”

Ağaç kökü yesinler diyorlardı. Onlara sahip çıkacağız. Sen zıkkımın kökünü ye.
Bunlar gazetecilerden, kadademisyenlerden, öğretmenlerden intikam alıyor. Devlette liyakatı kaldırdılar, devleti çökerttiler. Bugün geldikleri nokta budur.

TBMM BAŞKANI’NA: SEN DE ONUR VARSA...

(Kadınlara seslenerek) Sizler geldiniz diye buranın ses sistemini bozdular. Sesimiz duyulmasın diye. Meclis televizyonunu kapattılar kimse görmesin diye. Meclis Başkanı’na sesleniyorum: Sende onur varsa, sende ahlak varsa, bunu yapan adamı çıkartırsın, Meclis’te kapının önüne koyarsın. Yoksa bütün suçlamaları aynen sana gönderiyorum.