Son Dakika Haberler

Cumhuriyet Meydanı İşgal Edildi

Cumhuriyet Meydanı İşgal Edildi
Okunma : 12 views Yorum Yap

Sarıyer Cumhuriyet Meydanında kurulan ve üst üste gerçekleştirilen “Yöresel Pazar” adı altında çadırların bazı kişilerce kira verilerek, bu kişilerin siyasi güçlerini kullanarak yapmış oldukları etkinlik adı altında pazar kurulmasına “Sarıyer Esnafı” şikayetlerini dile getiriyorlar.

Sarıyer Cumhuriyet Meydanında kururlan pazarın Sarıyer Belediyesi’nin organize ettiği dedikodusu yağılmış ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem resmi açıklama ile gerçekleştirilen etkinliğin Sarıyer Belediyesi İle ilgisi olmadığını açıklamıştı.

ESNAF İMZA TOPLADI MUHTARA VERDİ

Sarıyer esnafı aralarında imza topladı ve Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel’e şikayetlerini bildirdiler. Muhtar ilgilisi olan İBB Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğüne halkın talepleri doğrultusunda şikayetlerini yazılı olarak bildirdi.

“ Mahallemiz sınırları içerisinde Cumhuriyet Meydanı olarak anılan ve sahil kenarında bulunan meydanda, 2017 yılı itibariyle 4. Kez fuar adı altında pazar yeri ve kermes kurulmuştur, Özellikle çok işlek yer olması sebebi ile trafiği olumsuz etkilemekte, ayrıca deniz kenarı olduğundan dolayı insanların dinleme yeri olan banklar işgal edilmekte ve en önemlisi meydan civarında bulunan Sarıyer esnafında olumsuz yönede etkilenmektedir, Henüz bu yıl içind 5. Ayda omamıza rağmen 4. Kez pazar yeri kurulması özellikle esnafımız ve yerel halkımız çok ciddi tepkilere neden olmaktadır, Bi zSarıyer merkez mahalle halkı olarak bu meydan da bu ve bunun gibi pazar yeri, fuar, festival ve kermes kurulmasını kesinlike istememekteyiz.” Yazısı ile ilgililere seslendi.