Son Dakika Haberler

Cumhuriyetin 91. Yılı Şiirler ve Ezgiler

Cumhuriyetin 91. Yılı Şiirler ve Ezgiler
Okunma : 33 views Yorum Yap

halukcetinAtatürkçü Düşünce Derneği ve Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğünün ortak düzenledikleri Cumhuriyetin 91. Yılında Şiir ve müzik ve şiir dinletisinde Cumhuriyet gazetesi yazarı şair Ataol Behramoğlu ve sanatçı Haluk Çetin sahne aldı.

 

fahrettinserdaogluADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, “Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak dizelerinin sahibi Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyorum. Bu marş Gazi Meclisi’nin kabul ettiği bir marştır. Cumhuriyet tam bağımsızlıktır, özgürlüktür, aydınlıktır, laikliktir, birlikteliktir, akımcılıktır. Cumhuriyet, yurtta barış, dünyada barıştır. Cumhuriyet, çağdaş eğitim ve sanattır” dedi.

 

Ön plana çıkan çok sayıda şiirini kendisini büyük bir hayranlıkla izleyen Sarıyerliler için okuyan Behramoğlu’na teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Mustafa Kemal’i sevenler, Cumhuriyet’e sahip çıkanlar, hızla karanlığa doğru götürülen ülkemin aydınlık yüzlü insanları hoş geldiniz. Biz Mustafa Kemal’i sevmekten, Cumhuriyet’i ileriye doğru götürme yolunda çaba harcamaktan ve de özgürlüklerden vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var, Beyaz İpek Gibi Yağdı Kar, Her Şey Şiirdir, Bebeklerin Ulusu Yok, Kuşatmada gibi şiirlerin sahibi Behramoğlu’na, müzisyen Haluk Çetin ezgileri ve sesiyle güç kattı. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Semra Kartal, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri etkinliği büyük bir beğeni ile takip etti.

sariyeradd