Son Dakika Haberler

“Cumhuriyetsiz Bir toplum, Yarınsız Bir Gündür”

“Cumhuriyetsiz Bir toplum, Yarınsız Bir Gündür”
Okunma : 146 views Yorum Yap
serdar
CHP Eski İlçe Başkanı Halim Serdar Sarıoğlu

CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı H.Serdar Sarıoğlu, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin yayınladığı mesajda, Sarıyerlilere Cumhuriyet coşkusuna katılım çağrısında bulundu.  Sarıoğlu, “Bugün herkes eşsini kızını, oğlunu gelinin alıp soka inmelidir. Cumhuriyet Bayramı bu sene daha coşkulu kutlanmalıdır. Kola kola yürümeli ve ‘yaşasın Cumhuriyet’ diye haykırmalıyız” dedi

CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı H.Serdar Sarıoğlu, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin açıklama yaptı. Açıklamasında Cumhuriyetin önemine vurgu yapan emektar siyasetçi H.Serdar Sarıoğlu, Sarıyerlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, bugün saat 18.00’de Haydar Aliyev Parkı’nda yapılacak ‘Fener Alayı Yürüyüşü’ne katılım çağrısında bulundu.  Cumhuriyetin bir değer olduğunu ifade eden Sarıoğlu, “Ulusumuzun ve Sarıyer halkımızın Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.  Herkes bayrağını alıp sokağa inmelidir.  Cumhuriyet bizlerli kul olmaktan vatandaşlığa getirdi.  Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verdi. Gençlerimize değer kattı. Cumhuriyet kimsesizlerin sesidir.  Bugün herkes eşsini kızını, oğlunu gelinin alıp soka inmelidir. Cumhuriyet Bayramı bu sene daha coşkulu kutlanmalıdır. Kola kola yürümeli ve ‘yaşasın Cumhuriyet’ diye haykırmalı”dedi.

“Cumhuriyetsiz Bir toplum, Yarınsız Bir Gündür”

“Cumhuriyetsiz Bir toplum, Yarınsız Bir Gündür” diyen H.Serdar Sarıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’inci yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyetin Demokratik bir ülkenin bozulmɑz simgesidir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Ulu Önderimiz Mustɑfɑ Kemal Atɑtürk’ün Bize bıraktığı bu ülkeyi korumɑk bizim görevimizdir. Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulɑmɑsını sɑğlɑyɑn hükümet biçimi cumhuriyettir. Türk ulusunun yɑrɑtılışınɑ en uygun olɑn yönetim cumhuriyettir. Cumhuriyet erdeme dɑyɑnɑn bir yönetimdir. Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bɑkımındɑn güçlü koruyuculɑr ister. Demokrɑsi ilkesinin en yeni ve ɑkılcı uygulɑmɑsını sɑğlɑyɑn hükümet biçimi cumhuriyettir. Türk ulusunun yɑrɑtılışınɑ en uygun olɑn yönetim cumhuriyettir.  Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 91’ınci yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum.”

Sarıyer Posta Gazetesi