Son Dakika Haberler

DAVID SHILLINGLAW VE MANOEL QUITERIO GRAFFİTİLERİYLE BABYLON KİLYOS’TA!

DAVID SHILLINGLAW VE MANOEL QUITERIO GRAFFİTİLERİYLE BABYLON KİLYOS’TA!
Okunma : 13 views Yorum Yap

KilyosMüziğin, dostluğun, eğlencenin bir araya geldiği Babylon Soundgarden, bu yıl 23 Mayıs Cumartesi günü Babylon Kilyos’ta, katılımcılarına unutulmaz bir festival coşkusu yaşatmaya hazırlanıyor.

Bu sene ilk kez Babylon Kilyos’ta düzenlenecek Babylon Soundgarden’da katılımcıları iki önemli graffiti sanatçısının işleri karşılıyor. Festivalde graffiti duvarlarında, insan doğasından, mitolojik eserlerden ilham alan çizimleriyle İngiliz sokak sanatçısı David Shillinglaw ve işlerini insanın bir yansıması ve onun tutkularının objeleri olarak değerlendiren Brezilyalı Manoel Quitério yer alıyor.

Londra’da yaşayan dünyaca ünlü graffiti sanatçılarından David Shillinglaw ya da sokakta sıkça anılan ismiyle Dodie Boy mitoloji ve çağdaş sanattan besleniyor. Eskiyle yeniden bir sentez yaratmak konusunda üstün bir gözlemci olarak öne çıkan Shillinglaw’un çalışmaları Babylon ruhunu birebir yansıtıyor. Cesur ve renkli çizgileri tipografiyle buluşturduğu, yüzlere kocaman bir gülümseme yerleştiriyor ve mesajlarla örülü işlerinde insan doğasından da ilham alıyor. Shillinglaw, çalışmalarında zamana ve mekana bağlı kalmadan göstermeyi amaçlıyor. Picasso’nun eserlerini yansıtan işleriyle Shillinglaw, Babylon Soundgarden’a özel, Peace, Love, Respect temalı graffitileriyle 23 Mayıs Cumartesi, gün boyu Babylon Kilyos’a konuk oluyor.

David Shillinglaw’un yanı sıra festivalde Babylon Kilyos’un duvarlarını renklendiren Brezilyalı sanatçı Manoel Quitério ise İngiltere, Fransa, Almanya ve Brezilya’nın dört bir yanında resim, graffiti, litografi ve heykelden oluşan işlerini sergileyen bir graffiti sanatçısı olarak öne çıkıyor. Quitério daha önce de işlerinin sergilendiği Türkiye’ye, Babylon Soundgarden Kilyos kapsamında bir kez daha misafir oluyor. Sanatçı festival alanında dev harflerle “PEACE” yazan yazıyı renklendirirken, son harfini de katılımcıların yaratıcılığına bırakıyor.
İnsan ve doğası üzerine ortak bir noktada buluşan ikili, Babylon Soundgarden’da Babylon Kilyos’u gün boyu renklendirecek çalışmalara imza atıyor.