Son Dakika Haberler

Demirel Cumhurbaşkanıydı Yeğeni Tutuklandı.

Demirel Cumhurbaşkanıydı Yeğeni Tutuklandı.
Okunma : 107 views Yorum Yap

kk_23CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara da il başkanları ile yaptığı toplantıda Başbakanı yine eleştirerek, Demirel Cumhurbaşkanıydı yeğeni tutuklandı,sen oğlunu ifadeye göndermiyorsun dedi. Soruyorum bakan çocuklarının odasına kasaları çeteler mi koydu,Cumhurbaşkanı anayasal görevini yerine getirmelidir dedi

Başbakan Erdoğan TBMM kürsüsünde konuşurken parlamentoların doğasında olan laf atmaya başbakan sinirleniyor ve ‘sen mi susturacaksın bu milletvekilini, yoksa ben mi’ diyor orayı AKP’nin il başkanları toplantısı sanıyor.

Dün akşam Cumhurbaşkanı konuştu. Yürütme organı yolsuzluğun üzerine giden kamu görevlilerini engellerse sayın cumhurbaşkanı ne yapacak. ben ne yapabilirim ki diyor. Sayın cumhurbaşkanı, bir şey yapmayacaksanız o koltukta niye oturuyorsunuz siz?

Ben ne yapabilirim ki dediğiniz andan itibaren ben anayasal görevimi yerine getiremiyorum demektir. anayasa size yetki vermiş.

Yetkiyi kullanmayıp da ben ne yapabilirim diyemez.

Hukukun üstünlüğünü hep savunduk. Hep mazlumun yanında olduk. Kinle devlet yönetilmez. İntikam hırsıyla devlet yönetilmez. Yargıya müdahale edilmez.

Bu iktidar devleti çalışamaz hale getirdi. Bir bakan diyor ki herkes kendi işine baksın.

17 Aralık’ta cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu yapıldı. Bunu kapatmak için olağanüstü çaba harcıyorlar.

Savcı görevini yapacak engelliyorsun. Yargıç görevini yapacak engelliyorsun. Hani herkes kendi işini yapacaktı? Neden engelliyorsun?Temiz siyaseti savunan bir kişi ancak başbakanlık koltuğunda oturur. Her geçen gün yeni halkalar ekleniyor. Yolsuzluğun boyutları 247 milyar dolar.

BAKAN ÇOCUKLARININ ODASINA O KASALARI ÇETELER Mİ KOYDU

Bakanların çocuklarının yatak odaları 7 tane kasa var. O yatak odalarına çocuklar uyurken çeteler gelip kasaları mı koydular. Dolarları, EURO’ları, milyarları onlar mı koydu. Helal paranın ayakkabı kutusunda ne işi var. Para sayma makineleri… Normaldir. Milyarları nasıl sayacaksın? Say say bitmez. Yatak odasına koymuş beyefendi sayıyor. Haram parayı nasıl sayacaksın. Akıyor oluk oluk. Mahkemeden karar alıyorlar. Savcı tebliğ ediyor. Şu kişileri getirin ifadelerini alacağım diye.

DEVLETİN ÇÖKTÜĞÜ YER

Polis gitmiyor. Devletin çöktüğü yerdir burası. Yasalara aykırı uygulamayı yürütme başlatmıştır. Çünkü aralarında beyefendinin oğlu da var. Gelemez.

DEMİREL CUMHURBAŞKANIYDI, YEĞENİ TUTUKLANDI

Süleyman Bey cumhurbaşkanıydı. Onun yeğeni Yahya Murat Demirel vardı. Kendisi cumhurbaşkanıydı, ifadeye çağrıldı, tutuklandı, hapis yattı. ‘Bne yeğenim. Tutuklayamazlar’ demedi.

ŞİMDİ BEYEFENDİ LÜTFEDİP GİTMİYOR

Şimdi Beyefendi lütfedip savcının talebini bile yerine getirmiyor. ‘Benim babam başbakan’ diyor. ‘Ben o savcının savcılığını bitiririm’ diyor. Biz de Türkiye demokratik, laik sosyal hukuk devleti diyoruz. İnanan var mı?

SALI GÜNÜ YOLSUZLUKLA NASIL MÜCADELE EDİLİR ANLATACAĞIM

Salı günü yolsuzlukla mücadele nasıl edilir. Bunun ayrıntılarına gireceğiz. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Halka adanmışlıktır. Mazlumun hakkını korumaktır.

BANANE CEMAATTEN KARDEŞİM

CHP ile cemaat kol kola girdiler diyorlar. Banane cemaat kardeşim. Ben yolsuzluk var diyorum onlar dikkati başka yöne çekmeye çalışıyor. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bize düşen tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaktır.

BİLAL ERDOĞAN NÜFUZ TİCARETİ YAPIYOR

Başbakan’ın oğlu vakıf kurmuş: TÜRGEV. Başbakan bu vakfın üzerine neden gidilir diyor. Nüfuz ticareti şudur: Kişi oturduğu makamdan aldığı güçle yakınlarına veya kendisine çıkar sağlarsa bu nüfus ticaretidir. Bilal Erdoğan’ın yaptığı budur. Bakıyoruz buraya kim yardım ediyor. Acaba Erdoğan Başbakanlık koltuğunda oturmasaydı o vakfa işadamları koşa koşa gider milyarlarca lira yardım eder miydi?

O VAKFA PARALAR NEREDEN GELİYOR

Açar ceza kanununa bakar. Nüfus ticareti ne demektir. Karşı çıktığımız öğrenciye yurt yapılması değil. O vakfa paraların nerelerden geldiği ve neyin karşılığında geldiğidir. Yandaşlarına ihale verip sonra git oraya para yatır diyorsan bu suçtur.