Son Dakika Haberler

Devrimci Siyasi Önder Adına Miting Gibi Açılış

Devrimci Siyasi Önder Adına  Miting Gibi Açılış
Okunma : 103 views Yorum Yap

Aliyilmaz
Sarıyer’in unutulmaz efsane siyasetçilerinden Ali Yılmaz adına Sarıyer belediyesi tarafından yenilenerek kazandırılan Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı duayen siyasetçi arkadaşlarının katılımı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde Sarıyer’de miting gibi bir açılış gerçekleştirilerek adına yakışır siyasi topluluk tarafından hüzün,sevinç,gözyaşı,hapishane ve siyasi hatıraların konuşulduğu bir şölene dönüştü.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yakın siyasi arkadaşı, halkın sevdiği ve Büyükdere’ye önemli katkılar veren CHP’nin eski ilçe başkanı Ali Yılmaz tüm sevenlerini bir araya getirdi.
Eski İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Sendika Başkanları, Millet Vekilleri birlikte yöneticilik yaptığı dostları, gençlik ve kadın kolları hiçbir ayrım göstermeden tek vücut olarak katıldıkları açılışta günün önemi açısından siyasi hatıralara, hapishane ve  yaşanmış kongre anılarının tekrar tekrar hatırlanmasına vesile oldu.
 
sgaliSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: Bu ad, bu parka çok yakıştı.
 
Belediye Başkanı Şükrü Genç, park yapmalarının asıl amacının bu alanlarda gönüllerin buluşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Parka ismi verilen merhum Ali Yılmaz’ın adına yakışan bir Büyükdereli olduğunu belirten Başkan Genç, zamanının çoğunu halkın arasında geçiren bir insanın adının yine halkın buluştuğu bir mekana verilmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.Her yıl mezarı başında andığımız Ali’yi artık bu parkta adına yakışır bir şekilde anacağız dedi.
7 Yılda 400 Bin metrekare yeşil alan
Görevleri süresince Sarıyer’de 400 Bin metrekare yeşil alan oluşturduklarını hatırlatan Başkan Şükrü Genç, bu uğurda emek veren tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ülke olarak birlik beraberliğin çok daha değerli hale geldiği günlerden geçtiklerinin altını çizen Genç, “Hepimizin 1 Mayıs Emek bayramı kutlu olsun” dedi.
mdaliCHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz , Ali Yılmaz’ı tanıma şansına sahip ve birkaç kez birlikte olduğum başkanımız iyi bir dost, iyi bir arkadaş olduğunu , halkın içinden çıkmış bir insandır. bugün Ali Yılmaz’ın makamında diğer ilçe başkanları gibi yapmanın sorumluluğundayım, onların bıraktığı bu şanlı görevi en iyi şekilde temsil ederek partimizi iktidara getirmek için en büyük çabayı harcıyor duayenlerimizin mekanlarında rahat uyumalarına çalışıyoruz.
 
Ali Yılmaz Kimdir?
 
1950 yılında Sivas’da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Sarıyer’e yerleşti. 1989 – 1994 yılları arasında Balıkhane Müdürlüğü yaptı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ilçe başkanlığı yaptı.  Daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe ve il yöneticiliği görevinde bulundu. Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı oldu. Aynı zamanda birçok dernekte görev aldı. 5 Haziran 2007’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.