Son Dakika Haberler

DİDEM ENGİN MECLİS’TE HAYVAN DOSTLARIMIZIN HAKLARINI HATIRLATTI

DİDEM ENGİN MECLİS’TE HAYVAN DOSTLARIMIZIN HAKLARINI HATIRLATTI
Okunma : 70 views Yorum Yap

“DÜNYAYI BİRLİKTE PAYLAŞTIĞIMIZ HAYVAN DOSTLARIMIZ ŞİDDET, İŞKENCE VE KÖTÜ MUAMELEDEN UZAK BİR YAŞAM HAKKINA SAHİPLER”

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN ülkemizde hayvan haklarına yönelik ciddi ihlaller olduğunu hatırlatarak “Hayvan dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirici yasal düzenlemeleri bir an evvel hayata geçirmek için tüm partiler birlikte çalışmalıyız” dedi.

HAYVAN DOSTLARIMIZ DA HİSSEDEN, CANI YANAN VARLIKLAR

“Gün geçmiyor ki ülkemizde hayvanlara yönelik hak ihlaliyle ilgili bir haber okumayalım” diyen Didem ENGİN, “Hâlbuki dünyayı birlikte paylaştığımız dostlarımız, yani hayvanlar da hisseden, canı yanan varlıklar. Ve onlar da, şiddet, işkence ve kötü muameleden uzak bir yaşam hakkına sahipler” diye konuştu.

İDARİ PARA CEZASI HAYVAN HAKLARINI KORUMAKTA YETERSİZ

Mevcut Hayvanları Koruma Kanunu’nun hayvanlara kötü muamelede bulunan kişilere tek yaptırımının idari para cezası olduğunu hatırlatan Didem ENGİN, “Bu da, savunmasız hayvan dostlarımızı korumak için ne yeterli, ne de caydırıcı.” dedi.

DİDEM ENGİN’DEN HAYVANSEVERLERE VE TÜM PARTİLERE ÇAĞRI

Hayvan dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirici yasal düzenlemeleri bir an evvel hayata geçirmek için tüm partilerin birlikte çalışması gerektiğini belirten Didem ENGİN, hayvan hakları konusunda çalışan tüm sivil toplum örgütlerine ve hayvanseverlere de seslenerek “Yasal düzenlemelerle ilgili önerilerini tüm partilerin milletvekillerine iletmeleri için çağrı yapıyorum” sözleri ile konuşmasını tamamladı.