Son Dakika Haberler

DOĞRU DÜRÜST KARA ORDUSU BİLE OLMAYAN SUUDİLER BÜTÜN YÜKÜ TÜRK ORDUSUNA İHALE EDECEK…

DOĞRU DÜRÜST KARA ORDUSU BİLE OLMAYAN SUUDİLER BÜTÜN YÜKÜ TÜRK ORDUSUNA İHALE EDECEK…
Okunma : 130 views Yorum Yap

 
Aytuncşray
KİŞİSEL HAYALLERİNİZ UĞRUNA TÜRK GENÇLERİNE KIYMAYIN
Çıray, “Böyle bir karar cinnettir. Dış politikadaki gaflet, dalalet ve ihanet karışımı politikalardan duyduğum endişeleri Türk Milletiyle paylaşmayı ahlaki, vicdani ve siyasi yükümlülük sayıyorum. Kişisel hedeflerini hayata geçirmeye ve Türk Milletini yeniden formatlamaya kilitlenmiş bir tek adam iktidarının ipoteğine girmiş bulunuyoruz. Saray otokratı bu uğurda şeytanla işbirliğini dahi göze almış görünmektedir. Suudiler bizim ‘stratejik ortaklarımız’ olamaz. Bu Türkiye’yi aşağılayacak şekilde Suudi Arabistan arasındaki tarihsel ilişkilerin alt üst edilmesidir,” dedi.
CHP’nin Türkiye’yi evrensel bir barış perspektifine dayalı doğruluğu tecrübeyle sabit bir dış politika anlayışının kurucusu olarak Türk Milletine mutlak bir felaket götürecek bu ölümcül gidişi önleme sorumluluğu olduğunu vurguladı. CHP’nin ülkemizin de harcını oluşturan değerleri tarumar edecek bir mezhepsel savaş çılgınlığına Türkiye Cumhuriyetinin taraf olmaya sürüklenmesine izin vermeyeceğini de anlatan Dr. Aytun Çıray sözlerini şöyle sürdürdü:
SURİYE’YE KARA HAREKÂTI EKONOMİYİ BİTİRİR DOLAR 3 BİN LİRA OLUR
“Türk gençlerine kişisel hayalleriniz ve başkalarının davası yüzünden kıymayın. Böyle bir savaşa girmeniz ekonomiyi tamamen bitirir. Turizm bugün olduğundan beter olur, dolar 3500 liraya çıkar. Kaldı ki yüksek askeri uzmanlarımız ve stratejistlerimizin kapalı kapılar ardında uyardıkları gibi Suudi Arabistan, başta lojistik kapasitesindeki ve kara kuvvetlerindeki çok yönlü yetersizlikler yüzünden Suriye’ye yapılacak bir kara harekatında bütün yükü Türk Ordusuna ihale edecektir. Bu da tüm Arap dünyasıyla ilişkilerimizi kuşaklar boyunda onarılmayacak ölçüde sarsacaktır. Kısaca bu savaş, öngörülebilir ve öngörülemeyen sonuçlarıyla modern Türkiye’nin sonu olur. Bunun hepimizin felaketi olacağını halkımıza anlatmak zorundayız. Yandaş veya değil vatanını milletini seven tüm medya organlarını sesimizi duyurmaya davet ediyorum. Bu haksız ve gereksiz savaşta kaybedeceğimiz gençlerden biri de sizin evlâdınız, kardeşini veya bizzat siz olabilirsiniz.”
Çıray, çivisi çıkmış olan Ortadoğu’da Türkiye-Suudi kuvvetlerini kara harekâtının her şeyi şirazesinden çıkaracağını söyledi. Türkiye’nin Suudi Arabistan’a tabi bir devlet haline gelmesinin kabul edilemeyeceğini ifade etti ve “içeride PKK ile mücadele en sert şekilde devam ederken dışarıda savaşa girmek kuşatılmak olacaktır.”