Son Dakika Haberler

Dr.Cengiz Alp,Klasik Belediyeciliğin Ötesine Geçeceğim.

Dr.Cengiz Alp,Klasik Belediyeciliğin Ötesine Geçeceğim.
Okunma : 89 views Yorum YapDr. Cengiz Alp
Dr. Cengiz Alp

CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı aday adaylarında Dr. Cngiz Alp Zekeriyaköy de partililerle kahvaltı yaptı.

CHP Sarıyer yerel yönetimler komisyonu ilebirlikte düzenlemiş olduğu aday tanıtım be projelerin anlatıldığı toplantıda Dr Cengiz Alp “ Sarıyer de klasik belediyeciliğin ötesine geçeceğim” dedi.

“ Sarıyer de kent vizyonu ve Sarıyerlilik bilincini geliştireceğim, Sarıyer’in Sarıyerlilerin hak ve hukukunu koruyacağım, Çevreye duyarlı bir kalkınma, gelişme, imar  anlayışını hayata geçireceğim”

“sarıyer’de halkılık rüzgarı esecek, Sarıyer’de sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın yıldızını parlatacağım,Sarıyerde yaoksulluk, düşkünlük,çaresizlik kalmayacak. Sarıyer’i katılımcı tamamen şeffaf ve saydambir yönetşim anlayışıyla tanıştıracağım. Sarıyer belediye meclisini halka açacağım, Bu toplantıları halkın ayağına götürerek Sarıyer’in farklı noktalarında yapacağım.”

SOSYAL BELEDİYECELİKTE SARIYER ÖNE ÇIKACAK

Sarıyer’de kültür sanat hayatını canlandıracağız, etkinlik ve kültürel merkezleri çoğaltacağız,Sarıyerde her yıl geleneksel olarak kültür –sanat ve edebiyat alanlarında teşvik ve yaratıcılığın gelişmesine katkı amacıyla ödüller koyacağız.

Sarıyer’in Üniversite beldesi olduğunun bilinciyle öğrenci gençlerimizin barınma sorununu çözmek için yurtlar açılmasına, destek üniteleri kurulmasına öncelik vereceğiz. Sarıyer de en geniş şekilde amatör sporlara desdtek vereceğiz,Sarıyer’de engelli yurtaşlarımızın engellerini kaldırmak, sıfırlamak için özel bir proğram uygulayacağız.

SARIYER TURİZME AÇILACAK, MARKA DEĞERİ YÜKSELECEK

Dünyanınincisi Boğaz’ın ve karadeniz’İn çevrelediği, ortasında istanbul’un en nadide ormanlarının yer aldığı bu coğrafyanın, doğanın bahşettiği olanakların kıymetini bilerek Sarıyer’de bacasız fabrika turizmi ayağa kaldıracağız.

Tarihi yalılarımız, çeşmelerimiz, müzelerimiz var, Bütün bunların imge olaral  sarıeyr’imizin marka değerini oluşturduğunun bilinciye nadıde ilçemizin marka değerini sıçratacağız,Sarıyer’i hak ettiği noktaya ulaştıracağız.

SARIYER DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÜRKÜTMEYECEK

Sarıyer’deki bina stokunun eski ve zayıf, depreme dayanıksız olan kısmının yenilenmmesi ve kentsel dönüşümün planlı bir çerçevede yapılması kaçınılmaz, Buda Sarıyer’in değerinin yükselmesi demektir.CHP’nin yaklaşımı sarıyerlilerin yerinden, yurdundan,mahallesinden, komşusundan, sosyal hayatından etmeden “yerinde dönüşüm”  kentsel dönüşümün sarıyer’in dokusunu bozmadan bu temel espriyle gerçekleştirilmesidir, dedi.

balci 003balci 022balci 030balci 031