Son Dakika Haberler

Dr. Erdal Atabek, Umut Geleceğe Yolculuktur.

Dr. Erdal Atabek, Umut Geleceğe Yolculuktur.
Okunma : 149 views Yorum Yap

imageSarıyer 3. Edebiyat Günlerinde Cumhuriyet gazetesi yazarlarında Dr.Erdal Atabek kitaplarını imzaladı ve söyleyişi gerçekleştirdi.

Gençler için Umut ve Uyuşturucu konusunda açıklamalar yapan Erdal Atabek.

Gençler, umutlu mudur umutsuz mudur sorusunu sormak yanlıştır. Bu, bireye ve içinde bulunulan duruma göre değişir. ‘Umut’ geleceğe bir yolculuktur. Bu durumda bir yol ağzına gelirsiniz. Bu yollardan biri isteklerinizi başkalarından beklemektir, bu hayaldir ve beraberinde yakınmaları, pişmanlıkları getirir. Diğer yol ise kararlılıktır. Umudu bir kararlılık olarak kabul ederseniz karşınıza sizi bekleyen zor ama anlamlı bir yol çıkar. Sizin sorumluluk almanız ve iradenizi o kararı sürdürmenizin ekseni yapmanız gerekir. Gençlerimiz günümüzde bu iki yoldan birini seçmesi gerektiğinde kolay yolu seçmeye itilmekte ve bu gençlerimizde konsantrasyon ve dikkat bozukluğu sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Edebiyatçılarımızın bu durumu düzeltme görevi olduğunu düşünmüyorum.

Çağın en büyük hastalığı olan Uyuşturucu ile mücadelede ancak gençlerden ziyade büyüklerinde bu panele İlgi göstermeleri ve sadece gençlerin bilgilenmeleri değil, ailelerinde çocukları ile konuşarak çözüm üretmeleri gerekmektedir. Mücadele sadece okul öğrencileri ile değil tüm yetişkinlerin bu mücadelede ortak hareket etmeleri gerekmektedir dedi,

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yazar Dr. Erdal Atabek’e günün anısına plaket verdi, paneli izleyen gençlerle birlikte bir arada oldular.

Şükrü Genç, Sarıyer de başlatmış olduğu uyuşturucu mücadelesinde Türkiye genelinde yapmış olduğu çalışma ve Sarıyer Belediye Meclisinin hazırladığı rapor ile Hükümetin uzun yıllar sonra Uyuşturucuyu tekrar gündeme almasını sağlamış ve Hükümet bu konuda yeni yasalar ve kararlar almasını sağlamıştı.